Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Benjaming’s Clan prořízli tvorbu a v Uffu zahráli i nové písničky

27. 11. 2019

Benjaming’s Clan prořízli tvorbu a v Uffu zahráli i nové písničky 0 snímků
Domácí Benjaming’s Clan, legendární Premier a začínají Good Company aneb Folk’n’Rock Off Night 2019. Společenské centrum Uffo se v pátek večer proměnilo v hudební arénu, kam si „maraton“ tří koncertů přišlo užít bezmála 350 lidí. A kdo zůstal až do konce čtyřapůlhodinového setu, tak určitě neprohloupil.

„Pro naše skalní fanoušky by to mohlo být hodně zajímavé vystoupení. Je klidně možné, že další takový koncert bude třeba až za 15 let,“ hlásil už dopředu baskytarista a manažer Benjaming’s Clanu Olin Dlouhý. „Myslím, že to vyšlo super a byl to hezký hudební večírek,“ povídal pak po koncertě.

Ve svatostánku trutnovské kultury vystoupila petříkovická kapela potřetí a připravila si průřez svojí sedmnáctiletou tvorbou. Ze starých pecek zahrála Berlín, Táta Punkáč, Karavánek, In Vino Veritas…

Publikum rozparádili „Bendžemíni“ i songem The House of Gods. Ten vyšel na speciální výroční desce Tribute to the Pogues, kde se dalo dohromady 27 kapel z celého světa, aby vzdali hold legendární irské kapele. Pro Benjaming’s Clan, tehdy ještě jako Band, je to jeden z velkých milníků kapely. Byli jediným českým zástupcem na desce.

 

„Hudební publicista Petr Korál ve svém pořadu Uši rádia Beat řekl, že je hrdý na to, že je Čech, když to slyšel. To nám tenkrát udělalo strašnou radost,“ vzpomínal Olin Dlouhý.

V Uffu však zazněly i dvě fungl nové písničky Chata na horách a Zoubky, které kapela v nejbližší době vydá i jako videoklipy. Petříkovičtí muzikanti měli připravenou projekci i během koncertu. Hned v úvodu pustili na plátno svou coververzi Posledního mohykána a při několika dalších písničkách běžely za kapelou fotky z její historie.

Předkapelu domácí skupině dělala Good Company z Hronova, která zaujala svým pop-country stylem. Jako třetí v pořadí se pak na pódiu objevila kapela Premier. „Spousta lidí byla překvapená, znají je ten hit Hrobař, ale oni teď dělají výbornou novou tvorbu,“ poukázal Olin Dlouhý.

Také Benjaming’s Clan chystají nové věci. Po koncertě v Uffu mají v plánu veřejné hraní trošku omezit a budou se soustředit na dokončení nového CD.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto, video: Miloš Šálek