reklama 

Charitativní festival Webrovkafest je plnoletý a opět podpoří děti

11.11.2019  •  Kultura  • 
čtenost 494

Do věku plnoletosti letos dospěje již legendární charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance v Dědově u Teplic nad Metují. Zahájen tam bude v sobotu ve 14.30 hodin dvouhodinovým Kabaretem sousedského sboru NaŽďár složeného z obyvatel a přátel vísky Horní Žďár u Trutnova.

Charitativní festival Webrovkafest je plnoletý a opět podpoří děti

„Po této show nebudeme polevovat v nasazení a pustíme na pódium mladou a energickou trutnovsko-pardubickou partičku Gimme Shelter, která stoprocentně udrží nastavenou laťku dostatečně vysoko,“ prozradil organizátor této události Vojtěch Lábus z Trutnova. K Webrovkafestu neodmyslitelně patří kapela Pepa Lábus a spol., která nebude na hlavní scéně chybět ani letos.


Trutnovská kapela Pepa Lábus a spol.

Jednou z hlavních hvězd sobotního programu bude formace Majerovy brzdové tabulky (na horním snímku). „Jejím koncertem uděláme radost nejen pamětníkům dob její největší slávy, ale i všem, kteří ji uslyší poprvé. Zlatým hřebem bude jistě vystoupení světoznámé skupiny Už jsme doma,“ prozradil Lábus.


Festival je věnován manažerovi, muzikantovi, fotografovi a cestovateli Romku Hanzlíkovi.

Dlouholetým členem a manažerem této kapely byl Romek Hanzlík, který předčasně zemřel letošního 1. června. „Právě této výrazné osobnosti, manažerovi, muzikantovi, fotografovi a cestovateli je letošní festival věnován,“ upozornil organizátor a dodal, že stejně jako v minulosti jsou z výtěžku spolufinancovány zážitkové pobyty pro děti z různých dětských domovů a sociálně slabých rodin.


Zlatým hřebem Webrovkyfest bude koncert skupiny Už jsme doma.

Zpět ale k programu festivalu, na němž vystoupí i regionální kapely. Tentokrát to budou na hlavní scéně crossoverová partička B_Side z Náchodska. O chvilkové zklidnění se pak postará elektronická kapela New Sound Orchestra z Hradce Králové, která se navrátí do programu po čtyřech letech, a závěr bude patřit trutnovským grinderům Blitzkrieg Boyz.


Na hlavní scéně vystoupí crossoverová partička B_Side z Náchodska.

Živo bude také na sklepní scéně. Tam se nejprve představí Naďa Hůlková, frontmanka New Sound Orchestra se svým Stand-Upem – Show stání. Pak se posluchači ponoří do melancholické snové muziky projektu Lokslike Milana Vokáče a dvou setů kapely Semipalatinsk. Vrcholem sklepní hudební nálože bude vystoupení francouzského muzikanta žijícího v Praze Xavera Andrieu s projektem Palindromes. Tečkou pak bude koncert trutnovských ColorSound.


Loni výtěžek představili moderátor Tomáš Grohregin a „otec“ festivalu Vojtěch Lábus. 

Celým festivalem bude provázet známý moderátor, herec a muzikant Tomáš Grohregin. „Protože situace v zemi je vyhrocená a podle všeho se v ten samý den uskuteční další masová demonstrace na pražské Letné, organizátoři Webrovkafestu vyjadřují absolutní sounáležitost všem, kdo demonstraci organizují, ale i těm, kteří na ni pouze přijdou. Pokusíme se prostřednictvím live-streamu s Letnou spojit a vyjádřit svou podporu přímo z naší akce,“ prozradil Lábus.

 

V souvislosti s festivalem bude dočasně zprovozněna vlaková zastávka Dědov, kde budou kromě zrychlených vlaků zastavovat všechny ostatní z obou směrů. Po skončení akce bude přistaven autobus, který návštěvníky rozveze do Broumova, Náchoda a Trutnova. „Všichni účinkující vystoupí pouze za cestovní náklady, nebo za výrazně snížený honorář kvůli charitativnímu poslání akce,“ upozornil organizátor. Webrovkafest za dobu svého trvání vynesl pro děti bez rodičů pouze ze vstupného více než 500 tisíc korun, loni to bylo 50 614 korun. Více na www.webrovkafest.com

PROGRAM

Hlavní scéna:

14.50 – 16.45 – Kabaret sousedského sboru NaŽďár

17.15 – 18.00 – Gimme Shelter

18.30 – 19.15 – Pepa Lábus a spol.

19.45 – 20.30 – Majerovy brzdové tabulky

21.00 – 22.00 – Už jsme doma

22.30 – 23.15 – B_Side

23.45 – 00.30 – New Sound Orchestra

01.00 – 01.45 – Blitzkrieg Boyz

Sklepní scéna:

16.45 – 17.15 – SHOW Stání – Stand Up – Naďa Hůlková

18.00 – 18.30 – SHOW Stání – Stand Up – Naďa Hůlková

19.15 – 19.45 – Lookslike

20.30 – 21.00 – Semipalatinsk

22.00 – 22.30 – Xavier Andrieu – Palindromes (Fr)

23.15 – 23.45 – Semipalatinsk

24.00 – 05.00 – ColorSound Night

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Webrovkafest

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama