reklama 

Hlavní hvězda se omluvila, náhradou je kapela Kucharski

12.11.2019  •  Kultura  • 
čtenost 503

/VIDEO/ Patrně největší hvězdou letošního 18. ročníku charitativního festivalu Webrofkafest, který se koná v sobotu od 14.30 hodin na Klučance v Dědově u Teplic nad Metují, měla být kapela Už jsme doma. Od včerejška je však všechno jinak. Zdravotní indispozice zpěváka a kytaristy Miroslava Waneka očekávané vystoupení znemožnila.

Hlavní hvězda se omluvila, náhradou je kapela Kucharski

„Je nám to strašně moc líto, ale dopoledne nám volal manažer Už jsme doma, že zpěvák Míra Wanek má zřejmě vyhřezlou plotýnku. Proto musí zrušit nejen páteční koncert v Lipsku, ale také sobotní na Webrovkafestu,“ sdělil nám hlavní organizátor festivalu Vojtěch Lábus. Pořadatelé proto ihned rozjeli akci „kulový blesk“ a po velkém úsilí se podařilo najít náhradu.

„Už se zdálo, že neseženeme nikoho a propadali zoufalství. Nakonec se smůla prolomila a náhrada je domluvená. Na našem festivalu vystoupí skupina Kucharski, Která vznikla loni z popudu básníka, výtvarníka a lékaře Jiřího Kucharského,“ oznámil Lábus změnu v programu.

Formace složená z hudebníků z Třebíče a Brna letos v květnu vydala své debutové album Láska co bezhlavě bolí a zároveň má již pracovně připravené druhé album. V současné době také točí několik videoklipů a jede koncertní šňůru. „Věříme, že se nám podařilo sehnat adekvátní náhradu a omlouvám e se všem, kteří se, stejně jako my, těšili na Už jsme doma. Jsou však věci, které není v lidských silách změnit,“ konstatoval organizátor Lábus.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Webrovkafest

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama