reklama 

Výtvarnice si na dvou zdech posvítí na lidské předsudky

4.11.2019  •  Kultura  • 
čtenost 344

Není to tak dávno, kdy Alena Valentová a Kateřina Hůlková, trutnovské výtvarnice a členky Spolku podkrkonošských výtvarníků, měly společnou výstavu v Galerii Hippo v Trutnově. Zhruba před půl rokem se prezentovaly manželskou erotikou, která je jejich koníčkem. Nyní se vracejí na „místo činu“ s tím, že si svou tvorbou posvítí na lidské předsudky, společenské a psychologické bariéry.

Výtvarnice si na dvou zdech posvítí na lidské předsudky

Jejich výstava, kterou autorky nazvaly Dvě zdi, bude zahájena vernisáží ve středu v 18 hodin. Zahrnuje dvě samostatné série kreseb na nové společné téma Zeď. Valentová divákům představí část svého připravovaného projektu Jiné tváře, který je zaměřen na lidí se zdravotním postižením. Jde o její vlastní pohled na předsudky a obavy mezi námi a lidmi s postižením.

Hůlková rovněž pracuje s tématem zdi. Pro výstavu připravila volné ilustrace vybraných písní z alba The Wall od skupiny Pink Floyd. Jejich celospolečenský i niterně psychologický obsah má nejen historický podtext na pozadí 20. století, ale také současné reálie. Zpověď poválečných generací částečně přenesená do současnosti je podle autorky stále aktuální. Výstava trutnovských výtvarnic potrvá do konce letošního roku.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama