Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Benjaming’s Clan vydávají nový videoklip, který dostali jako dárek

20. 12. 2019

page.Name
Zoubky. Nová písnička v repertoáru petříkovické kapely Benjaming’s Clan dostala i filmovou podobu. A už zítra se na nový klip můžete podívat. Kapela ho odtajní v 19 hodin na svém facebookovém profilu.

Zajímavostí je, že videoklip dostala kapela jako vánoční dárek od trutnovského filmařského páru Petra a Denisy Špetlových.

„Přijeli za námi na zkušebnu a v obálce nám předali vánoční dárek, kde stálo, že pro nás natočí zdarma videoklip, ale podmínka je, že se to musí stihnout do Vánoc, aby to byl dárek pro lidi,“ uvedl baskytarista a manažer kapely Olin Dlouhý. „Chtěli bychom jim za to moc poděkovat,“ dodal.

Videoklip se natáčel v Petříkovicích a ve Chvalči. „Je to takový průřez lidským životem, od narození až do smrti,“ prozradil muzikant k písničce, kterou kapela poprvé zahrála na veřejnosti na svém listopadovém koncertě v Uffu. „Nechci víc prozrazovat, ať se lidé v sobotu podívají, ale můžu říct, že jsem kvůli tomu třeba tři dny vozil v autě půjčenou rakev,“ usmál se Olin Dlouhý.

Závěr klipu se totiž odehrává v rakvi, kterou předtím, než do ní zpěvák Jakub vlezl, nechal šamankou vykouřit americkou šalvějí, protože je pověrčivý.

Vánoční dárek v podobě nového klipu dala fanouškům skupina z Petřikovic například už před dvěma roky, kdy natočila video na jednu z nejlepších vánočních skladeb všech dob Fairytale of New York od irské punkové skupiny Pogues.

 

Benjaming’s Clan nyní usilovně pracují na nové desce, takže trošku omezili koncertování. Nejbližší hraní budou mít za měsíc, 25. ledna, na KlonDiku v Peci pod Sněžkou, kam si je přizvali jako hosty Pipes and Pints. S dalšími koncerty pak rodina Dlouhých a spol. vyjedou až při vlastní březnové tour.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Petr Špetla