Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Kino Vesmír promítne studentské drama V zajetí sítě

10. 12. 2019

page.Name
V zajetí sítě. Celovečerní hraný film, který upozorňuje na nebezpečí sociálních sítí, můžete zítra od 19 hodin vidět v kině Vesmír. Drama, které mají kompletně na svědomí studenti královéhradecké střední školy - oboru Multimediální tvorba, se natáčelo letos v červnu ve Dvoře Králové nad Labem.

S nápadem natočit celovečerní studentský film přišli dva studenti oboru Multimediální tvorba střední školy v Hradci Králové, Matěj Danielčík a Matěj Krátký, když přemýšleli o tom, kde budou během své odborné praxe. Jelikož chtěli mít praxi, co nejvíce v oboru, obrátili se na učitele odborného předmětu Romana Floriana, zda by nemohli uskutečnit praxi právě pod jeho dohledem. Následně se domluvili, že cílem celé praxe bude právě natočení celovečerního hraného filmu.

Jako námět si studenti vybrali téma, které je aktuální a o kterém je potřeba z různých úhlů pohledu mluvit a upozorňovat na něj - anonymita sociálních sítí. Dějová linka se točí kolem otázky, jak nebezpečná může být práce investigativní novinářky.

Spojením všech aspektů v námětu vznikl scénář, který napsal absolventa JAMU Dominik Macháček z Náchoda.

 

Jak se scénář postupně tvořil, začal projekt zajímat stále více a více studentů a zrodil se tak unikátní produkční tým sestavený z více než dvaceti studentů, a to napříč všemi ročníky. Role producenta filmu se ujal Roman Florian.

Jako místo pro natáčení si studenti vybrali Dvůr Králové nad Labem, protože město je „fotogenické“ a děj zasazený do něj prý dokonale zapadal do popisu míst ve scénáři. Některé scény vznikaly také v nedalekém Josefově. První klapka padla 1. června 2019 a za šestnáct dní bylo hotovo! Premiéra filmu se pak uskutečnila 16. října v královédvorském Kině Svět.

Příběh filmu V zajetí sítě

Hanka je mladá ambiciózní novinářka, která se nebojí ničeho. Proto, aby získala nejlepší materiály pro svou práci, je schopna využít každé situace. Jedna taková situace nastane, když ve městě začnou mizet mladé dívky. Hanka, coby investigativní novinářka se začne případem zabývat a narazí na stopy, které ji dovednou k vysoce postaveným lidem. Tento případ se jí ale stane osudným, a kdyby nebylo jejího kolegy Oskara, který se Hance pokouší pomáhat, s Hankou by to neskončilo vůbec dobře.

V zápletkách se nám odhalí i plány vysoce postaveného bankéře a jeho kumpánů, kteří jsou zapleteni do různých praktik, včetně tajných obchodů se zahraničím. Snímek poukazuje na nebezpečí na sociálních sítích, které mladá generace v dnešní době vůbec nevnímá, korupci policie a fakt, že peníze a moc mohou ovlivňovat svět.


Osoby a obsazení

Josef Mádle - herec, moderátor, reportér (TV Prima)
Hraje kameramana Oskara Slepičku, který měl v mládí skvěle rozjetou kariéru investigativního novináře. Osud mu, ale nepřipravil zrovna lehkou cestu životem. V jednu chvíli se mu totiž vše sesypalo jako domeček z karet...

Filip Pýcha - herec, muzikant, výtvarník
Ztvárňuje postavu Simona Kolnara, obchodního ředitele banky. Právě Kolnar může za to, že je banka v problémech a je tím, kdo se fyzicky stará o správný chod protizákonných obchodů.

Romana Jungová
Ztvárňuje roli mladé investigativní novinářky Hany Černé, ve které se Oskar Slepička vidí a snaží se jí být oporou. Snaží se jí pomáhat a ochránit před osudem, který potkal právě jeho. I přes veškeré úsilí se mu to, ale někdy nedaří … Už jen proto, že Hanka má svoji hlavu a jde si za svým, což nemusí být vždy úplně bezpečné…

 

Petr Kubík
Televizní technik Karel, který je pravou rukou Hany a Oskara. Prožívá s nimi nejen pracovní záležitosti, ale je zasvěcen i do jejich soukromých životů. Vždy je tím oddaným pomocníkem.

Stanislav Vít
Ztvárňuje postavu majitele banky, který se kvůli svým spolupracovníkům dostal do problémů. V bance chybí peníze a hrozí, že se na to přijde. Celou situaci se snaží zakrýt organizováním nelegálních obchodů…

Dominik Macháček
Chopil se role člověka, který vlastní transportní společnost a je také pravou rukou majitele banky. Od banky si půjčil peníze a nemůže je splácet. Stává se tak součástí gangu…

 

(jho, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Roman Florian Film Production