reklama 

Díky Krkonošské výstavě získal Trutnov administrativní budovu

30.10.2019  •  Kultura  • 
čtenost 1186

Kdo má rád historii, neměl by si v Muzeu Podkrkonoší nechat ujít přednášku Krkonošská výstava Trutnov 1949, která bude spojená s komentovanou projekcí fotografií. Zahájena bude zítra v 17 hodin ředitel muzea Vlastimil Málek přítomné seznámí s výjimečnou událostí, jež se odehrála v letních měsících roku 1949.

Díky Krkonošské výstavě získal Trutnov administrativní budovu

„Tisíce návštěvníků z širokého okolí tehdy směřovaly na výstaviště zřízené v areálu bývalé Faltisovy přádelny lnu v Trutnově, aby na vlastní oči spatřily velkolepě pojatou Krkonošskou výstavu,“ přiblížil ředitel muzea.

Projekce unikátních fotografií a dokumentů připomene 70. výročí konání této monumentální akce, nad níž měl záštitu tehdejší předseda vlády Antonín Zápotocký.

„Výstava představovala nejen minulost a úspěchy poválečné obnovy severovýchodních Čech, ale měla též agitačně působit na další rozvoj znárodněného hospodářství a kulturního života. Díky této výstavě město mimo jiné získalo moderní administrativní budovu, ve které dlouhá desetiletí sídlil Okresní národní výbor v Trutnově,“ uvedl Málek.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Muzea Podkrkonoší

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama