reklama 

Fanoušky metalu na Fire in Heaven 6 rozparádí pět kapel

15.10.2019  •  Kultura  • 
čtenost 3202

Metal ve všech možných podobách. To je to, co spojuje nejen organizátory akce Tomáše Trochimoviče a Libora Mazury z Monster of Metal and Hardcore, ale především ty, pro něž to dělají: fanoušky hardcore, crossover, thrash-death, experimental metal či grind. Neúnavní pořadatelé i letos pokračují v rozjeté tradici. Ve Voletinách u Trutnova totiž v sobotu v 18.30 hodin vypukne opět jaksepatří řízný Fire in Heaven 6.

Fanoušky metalu na Fire in Heaven 6 rozparádí pět kapel

Letos si fanoušci tvrdé muziky opět přijdou na své. Pěkně od podlahy to během večera rozjede celkem pět kapel nejen z regionu, ale také ze vzdálenějších míst. Z hlavního města Prahy dorazí formace Status Praesents na horním snímku), která se specializuje na metal-hardcore. Kapela vznikla už v roce 1996, vydala několik alb a vystoupení jsou, jak tvrdí její členové, stále dost tvrdá, což je podle jejich mínění lepší než měkká.

Dalším letošním vystupujícím ze vzdálenějšího koutu je litoměřická kapela Mean Messiah, která udělá radost všem, co mají rádi industrial-thrash. Jejich koncerty jsou posluchači vysoce ceněny jak pro svou živelnost, tak i přesvědčivost a instrumentální vyspělost. Dále pódium ovládnou death metaloví Diligence z Prahy, kteří si zakládají na modernosti tohoto žánru.

  

Hardcore-punk přinesou Flashback z Hradce Králové. Historie kapely se začala psát v roce 2015. Hned první živé vystoupení odehrávají na konci roku 2017, kdy předskakují brazilským Paura. Loni Flashback odehráli spoustu kvalitních koncertů po klubech a festivalech v Čechách. Pátou kapelou mini festivalu je seskupení Destroyer z nedalekého Broumova, jejichž značkou je metalcore-thrash.

Není třeba zdůrazňovat, že stejně jako při minulých ročnících i na tento šestý zvou pořadatelé Fire in Heaven všechny příznivce metalové hudby, kteří si při dobré muzice pořádně zarelaxují. Samozřejmě dveře sálu jsou otevřené pro všechny, co teprve s metalem začínají nebo prostě jen chtějí dobře strávit sobotní večer.

DOPRAVNÍ ŘÁD NA AKCI PO TRUTNOVĚ a ZDARMA DO VOLETIN – SKI-BUS:

18.00 - Horní Staré Město, Zelená Louka
18.05 - Horská, autobusové nádraží
18.10 - Polská
18.15 - Poříčí, náměstí
18.20 - Voletiny (Fire in Heaven 6)

18.50 - Horní Staré Město, Zelená Louka
18.55 - Horská, autobusové nádraží
19.00 - Polská
19.05 - Poříčí, náměstí
19.10 - Voletiny (Fire in Heaven 6)

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Fire in Heaven, Status Praesents

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama