reklama 

Fulghum jako Opravář osudů, potomek Járy Cimrmana i zpěvák

8.10.2019  •  Kultura  • 
čtenost 575

Slavný americký spisovatel Robert Fulghum po dvou letech opět navštívil Trutnov. Opět přijel na Listování a opět to bylo báječné. V kině Vesmír představil druhý díl své knižní trilogie Opravář osudů, ale také si třeba zazpíval s diváky.

Fulghum jako Opravář osudů, potomek Járy Cimrmana i zpěvák

Nedělní večer začal scénickým čtením dvou herců, kteří se v průběhu děje měnili v různé role. Díky představení měli diváci možnost nahlédnout do zákoutí hospody u Devíti draků a jedné ovce, kde se potkala nesourodá dvojice - napůl Američan s českými kořeny George a Luci Milena, která si Prahu a Českou republiku přímo zamilovala. I ona byla napůl Češka.

Česko-americké dobrodružství z knihy Opravář osudů by nemělo minout žádného milovníka knih Roberta Fulghuma.

Po skončení představení dvaaosmdesátiletý spisovatel vyprávěl další příběhy. Trutnovském publiku se představil jako potomek Járy Cimrmana. Údajně byl prý na půl Čechem jak v minulém životě, tak v přítomném a předpokládá, že i v tom budoucím.

Jak bylo zřejmě, Robert Fulghum to s publikem umí. A tak když vyzval diváky, aby si s ním zazpívali oslavu života Hallelujah, všichni mu s tím pomohli.

Na další Listování přijde čas na konci měsíce, kdy v úterý 29. října, opět v kině Vesmír, usednou na jeviště dva autoři českých bestsellerů. Tím jedním bude trutnovský rodák, reklamní kreativec a například také spoluautor scénáře televizního seriálu Zkáza Dejvického divadla Ondřej Hübl. Druhým hostem bude Petr Stančík, prozaik a básník, držitel ceny Magnesia Litera. Zasoutěžit si o vstupenky můžete ZDE.

(bch, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama