reklama 

Punkovej večírek rozvíří Bojiště, ve skleníku vystoupí 13 kapel

17.10.2019  •  Kultura  • 
čtenost 5300

Letos je tomu už patnáct let, co mají příznivci punkové hudby i stylu života možnost si pořádně zapařit pod Krkonošemi. Díky akci zvané Punkovej večírek. Oproti předchozím ročníkům se však mění místo téhle party. Ta se bude nově odehrávat v Trutnově na Bojišti. Již tuto sobotu tam od 13 hodin vystoupí 13 kapel.

Punkovej večírek rozvíří Bojiště, ve skleníku vystoupí 13 kapel

Akce v minulých letech probíhala ve vrchlabském klubu Dr. Max. „Tam už to ale nešlo dělat, chybělo odpovídající zázemí, protože posledních pět let tam nebylo nic jiného než tato akce,“ prozradil jeden z pořadatelů tohoto jednodenního festivalu, Milan Rychtr, proč se rozhodli hledat nové útočiště.

Tím se stalo legendární Bojiště, kde se vyznavači punku sejdou ve skleníku. Budova u hlavního vchodu je sice menší než bývalý vrchlabský klub, ale organizátoři kapacitu zvýší tím, že ke skleníku připojí dva stany - jeden o rozměrech 25 x 10 metrů a druhý 15 x 10 metrů. „Uvidíme, kolik lidí nakonec dorazí. Počítáme s tím, že kvůli přesunu místa jich přijde o něco méně,“ naznačil Rychtr. Loňská návštěvnost ve Vrchlabí se pohybovala okolo tisícovky lidí.

Na Punkovém večírku se dobu jeho trvání představila už kompletní tuzemská špička punkové scény a nechybí tu ani kapely ze zahraničí. „Letos ale žádná nepřijede, kvůli té zmenšené kapacitě jsme to trošku osekali. Vesměs si stále držíme ty stejné kapely, jsou to naši kámoši a moc je neobměňujeme. Jen třeba tak, že jeden rok hraje jedna a další rok druhá,“ řekl Rychtr, že nic překvapivého se nečeká. Všechny kapely na festivalu byly už xkrát.

V letošním lineupu se můžete například těšit na E!E, SPS, Punk Floid, N.V.Ú. nebo VHS. 

„Uvidíme, co bude za rok. Přemýšlíme, že když to dobře dopadne, tak bychom festival udělali o měsíc dříve a třeba i normálně v amfiteátru. Uvidíme ale po akci, nechci předjímat,“ usmál se Milan Rychtr s přezdívkou Iják, který ve skupině VHS hraje na baskytaru.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jitka Fialová/FB Punkovej Večírek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama