reklama 

Pyramids přivezou jazz, reggae a r&b. Bude to jízda, říká Katschner

1.10.2019  •  Kultura  • 
čtenost 229

Ještě dvě podzimní párty zbývají, a teprve pak bude 21. ročník mezinárodního festivalu Jazzinec kompletní. První hudební večírek se chystá už na čtvrtek. V Koncertní síni Bohuslava Martinů bude od 19 hodin hrát americká skupina The Pyramids.

Pyramids přivezou jazz, reggae a r&b. Bude to jízda, říká Katschner

Kapela je považovaná za průkopníky word music. Housle, kytara a saxofon ladně servírují posluchačům americký free-jazz a Afriku. “Kombinují inovativní postupy napříč žánry včetně jazzu, r&b, reggae, psychedelie i africké spirituality. Bude to jízda,“ oznámil dramaturg Jazzince Tomáš Katschner.

The Pyramids vznikli v sedmdesátých letech. Trio černošských hudebníků odchovaných freejazzovými velikány se vydalo po stopách africké hudby nejprve do amsterdamských a pařížských klubů, později do kolébky afrického highlife Ghany a nakonec se přesunulo do Nairobi, odkud podnikalo výlety za místními kmeny Masai a Kikuyu. Jejich nezávisle produkovaná alba se stala sběratelskými raritami.V Trutnově ale nebudou hrát jen ve čtvrtek večer. Druhý, speciální koncert připravují na páteční dopoledne pro místní školáky. „Bude to pro ně možnost setkat se na živo s jazzem, tedy s muzikou, ke které by se jinak asi nedostali,“ naznačil Tomáš Katschner.

Tečkou za letošním Jazzincem bude na konci listopadu koncert tria, které vede izraelský pianista Shai Maestro. V Trutnově bude účinkovat už potřetí, tentokrát se svým posledním albem The Dream Thief. „Pro Jazzinec to bude další velká událost,“ dodal Tomáš Katschner.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama