reklama 

21. Jazzinec odstartují Dusilová a famózní duo Truffaz & Kollar

7.2.2019  •  Kultura  • 
čtenost 368

Na jednom zcela speciálním koncertu, který dnes v 19 hodin v trutnovském kině Vesmír otevře již jednadvacátý prestižní mezinárodní festival Jazzinec, se potkají hned tři mimořádné osobnosti. Svým četným fanouškům se v novém sólovém programu představí Lenka Dusilová, šestinásobná držitelka hudebních cen Anděl.

21. Jazzinec odstartují Dusilová a famózní duo Truffaz & Kollar

„Zpěvačka a její neomylná hudební intuice propojí množství nástrojů s loopery v působivé vitráže, jímž dominuje její naléhavý, sebejistý a neustále hledající hlas,“ přiblížil koncert „otec“ festivalu Tomáš Katschner. Sólový projekt Dusilové je hodnocen na mezinárodním setkání promotérů a hudebních novinářů Crossroads 2018 jako nejsilnější moment a získal tam po právu první místo.

Kromě toho diváky čeká česká a zároveň západoevropská premiéra. Při společném vystoupení se při ní potkají legendární švýcarsko-francouzský jazzový trumpetista Erik Truffaz a progresivní fusion kytarista David Kollar. „Potkali se vlastně náhodou, a stejně tak i spolu stanuli na pódiu. Zahráli jen jednou, ale následovaly obrovské ovace. A hlavně myšlenka natočit společnou desku. A tak i brzo přišla nabídka otevřít Jazzinec 2019,“ dodal Katschner a pozval posluchače na start letošního Jazzince.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Jazzince

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama