reklama 

Diváky v Uffu dostala strhující show Kornova kvarteta 4TET

2.2.2019  •  Kultura  • 
čtenost 1406

Když se řekne 4TET, nejdříve se hudebním fanouškům patrně vybaví jméno známého a populárního zpěváka Jiřího Korna, z jehož iniciativy toto kvarteto v roce 2002 vzniklo. Souběžně s tím však také umělecký a osobitý projev seskupení doprovázený strhující show.

Diváky v Uffu dostala strhující show Kornova kvarteta 4TET

Nyní měli příznivci dobrého zpěvu možnost vidět a slyšet vokální kvarteto 4TET při jeho koncertu ve zcela zaplněném trutnovském Uffu. Již zmíněný Korn je duchovním otcem skupiny. Jeho originální aranžmá dávají domácím i světovým hitům mnohdy nečekaně nový rozměr. Neotřelé harmonie, barevná instrumentace a textové úpravy s důrazem na rytmus a frázování se u 4TETu již tradičně opírají o bravurní vokální výkony všech aktérů.

Korna doprovázejí svými vokály skladatel, aranžér, instrumentátor a hudební producent Jiří Škorpík, herec a zpěvák Dušan Kollár a tenorista David Uličník, který se pohybuje v mnoha pěveckých stylech. Je navíc vyhledávaný zpěvákem náročných muzikálových rolí, za něž byl opakovaně nominován na divadelní cenu Thálie.

 

Nepřehlédnutelnou součástí vystoupení 4TET je kromě jiného používání nevšedních rekvizit a především design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky. Nutno zmínit také temperamentní herecké a „taneční“ výkony všech aktérů na jevišti, které diváci milují. Ty jsou také díky své neopakovatelné atmosféře důvodem vyprodaných sálů.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama