reklama 

Fotografa Kolátora uhranuly ženy v bublinách okamžiků

20.2.2019  •  Kultura  • 
čtenost 411

Další vernisáží, tentokrát autora ze sousedního Náchoda, bude v pátek v 17 hodin v Galerii Draka v Trutnově zahájena výstava nazvaná V bublinách okamžiků. Fotograf Miroslav Kolátor (74), člen Fotoklubu Náchod, je proslulý zejména svými akty žen v prostředí kouzelného Adršpachu.

Fotografa Kolátora uhranuly ženy v bublinách okamžiků

Ženské tělo modelek ho zajímá i nadále, ale v trochu jiné podobě a jiném prostředí. Vytváří totiž tak zvané fotografiky vytvořené v surovém digiformátu raw. Soubory obsahují minimálně zpracovaná data ze snímače digitálního fotoaparátu. „Zkreslení, deformace a rozmístění objektů či postav je originální z raw, pouze kontury, sytost a podobně jsou upravené v počítači,“ uvedl autor.

Kolátor fotografuje od svých 13 let, několik let tvořil také animované filmy. Absolvoval kurz výtvarné fotografie u profesora Jána Šmoka v Hradci Králové. V letech 1980 až 1999 žil ve švýcarském městě Uster kde se nadále věnoval nejen fotografování, ale především filmu. Měl několik autorských i společných klubových výstav, obesílal foto soutěže ve Švýcarsku a západní Evropě.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Miroslava Kolátora

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama