reklama 

Jak Trautenberk o hospodu přišel

30.9.2019  •  Kultura  • 
čtenost 1511

Poslední zářijovou neděli vyjel již pátý zážitkový vlak spolku Rýbrcoul - duch hor. O kulturní ruch se tentokrát postaralo Divadla Bez Zábran s krkonošskou pohádkou Jak Trautenberk o hospodu přišel.

Jak Trautenberk o hospodu přišel

V prvním vagónu se rozdávalo třetí číslo novin Stopy z mlhy a nechyběla ani nová báseň o třech slovech vybraných publikem. Ve druhém vagónu se hrálo na kytaru, zpívalo, popíjelo, jedlo… Herci si totiž pro cestující připravili výborné pohoštění včetně Krakonošovy medoviny. Děti dostávali perníčky, koláčky a další… Vlak byl „narván“ k prasknutí.

Na nádraží ve Svobodě nad Úpou už čekali ochotníci v čele s Ančí, Kubou, Hajným, Trautenberkem a dalšími… Přestavení bylo pojato humorně a jinak, než známe z Krkonošských pohádek. Například od Krakonoše zaznělo: „Bylinky vem klidně ďas, já se sjedu pod obraz.“ A od Ančí: „Zeptej se ho na erekci, s tou má taky problémy.“

Na své si přišli spíše dospělí, ale představení se líbilo i dětem. Herci byli odměněni smíchem a na konci velkým potleskem.

Divadlo Bez Zábran (dříve Divadlo Vratislava Barvy) se pohybuje na scéně už pěkných 20 let. Herci každoročně vystupují v Hospodě ve Voletinách a velmi oblíbená je v jejich podání pohádka Mrazík, která baví malé i velké diváky.

Poslední zážitkový vlak letošního roku vyjede na trať v neděli 27. října a cestující se mohou těšit na Dračí pohádku v podání Spolku Trutnov Město Draka.

(ksv, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Kateřina Svobodová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama