reklama 

Na Štěrbově vile vystoupí v sobotu skupina Buty

11.9.2019  •  Kultura  • 
čtenost 563

Buty! Tato stále populární hudební skupina, původně z Ostravy, se po delší době představí v našem regionu. Nenechte si ujít nestárnoucí hity Nad stádem koní, František, Krtek, Letí vrána, Mám jednu ruku dlouhou… Kdy? Již tuto sobotu od 19.30 hodin. Kde? Na Štěrbově vile u Přehrady Les Království.

Na Štěrbově vile vystoupí v sobotu skupina Buty

Severomoravská skupina okolo frontmana Radka Pastrňáka, jenž je jedním ze dvou zakládajících členů (tím druhým je bubeník Richard Kroczek), září na pódiích už více než 30 let. Vznikla v roce 1986 ze skupin U238 a B komplex.

Ve svých písních mísí velké množství hudebních stylů (rock, folk, folk různých etnik, country, jazz, reggae a další) a hudbu doplňuje nápaditými a vtipnými texty. Jejich písně zejména v 90. letech, ale i později, se staly rádiovými hity. Skupina mimo jiné získala v roce 1994 prestižní ocenění Českého lva za nejlepší hudbu k filmu Jízda od Jana Svěráka.

Vstupenky na koncert Open air 2019 Tour, který se na Štěrbově vile uskuteční v rámci kulturního léta, lze zakoupit přes portál SMS ticket nebo na místě.

Sobotním koncertem však Kulturní léto na Štěrbově nekončí. V programu pak zbývá odškrtnout ještě jeden bod.

Divadla Sklep sem přijede příští týden ve čtvrtek zahrát své nejúspěšnější drama - Mlýny. Přesto, že se tato kultovní hra obrací především do dob tuhého komunismu, stále přitahuje, a to nejenom pamětníky, ale láká i mladé lidi, kteří dobu minulou mají spíše zprostředkovanou od svých rodičů či z hodin dějepisu. Samozřejmě s notnou dávkou humoru a nadsázky, čímž jsou členové divadla pověstní dodnes.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Kateřina Svobodová, Facebook Štěrbova vila na Přehradě Les Království

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama