reklama 

Podkrkonošští výtvarníci oslaví své třicetiny jubilejní výstavou

20.9.2019  •  Kultura  • 
čtenost 745

Třicítka pro člověka v dnešní době není zpravidla žádný zvláštní věk. V existenci jakéhokoli spolku jsou však třicátiny většinou zásadním milníkem. Právě tak dlouho v Trutnově působí Spolek podkrkonošských výtvarníků, který si toto významné jubileum připomene spolkovou výstavou. Ta bude zahájena vernisáží ve Staré radnici v pondělí v 17.15 hodin a návštěvníci se mají na co těšit.

Podkrkonošští výtvarníci oslaví své třicetiny jubilejní výstavou

Podle členky spolku a malířky Kateřiny Hůlkové výtvarníci v souvislosti s narozeninami číslo 30 kreativně zakomponují do svých různorodých vystavovaných děl tematicky, názvem nebo jakýmkoliv jiným nápaditým způsobem. „Zvolené téma dalo členům spolku ideální a široký prostor pro individuální vyjádření v rámci jednotného konceptu,“ uvedla. Návštěvníci výstavy pak budou mít možnost nahlédnout mimo jiné i do myslí, duší a povah výtvarníků.

Kromě aktuálního osazenstva se výstavy zúčastní také bývalí členové spolku, kteří v expozici představí po jednom díle. Kdo přijde, určitě nebude litovat. Jako každoročně totiž vernisáž provázejí vtip, humor, nadsázka, recese a nejedno překvapení. Výstava potrvá do 6. října a lze ji navštívit denně od 9 do 17 hodin. Obvyklým bonusem bývá, že se návštěvníci mohou během otevírací doby ve výstavním prostoru setkat a poklábosit vždy minimálně s jedním členem spolku. „Během čtrnácti dnů trvání výstavy se tam vystřídají prakticky všichni,“ dodala Hůlková.

Spolek podkrkonošských výtvarníků Trutnov vznikl v roce 1989. Během tří desetiletí se přirozeně obměňoval a čím dál více proměňoval ve vícegenerační uskupení. Nyní jsou jeho součástí nejen jeho zakládající členové, ale také mladší kolegové, kteří v době založení ještě chodili do školky. Z toho přirozeně vychází pestrá paleta žánrů, technik, výtvarných přístupů i sdílených zkušeností. To se ostatně promítlo i do letošního redesignu loga spolku.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv SPV

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama