Pátek

24. května 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Jazzinec zrušil festivalové finále i koncert největší hvězdy

13. 3. 2020

Jazzinec zrušil festivalové finále i koncert největší hvězdy 0 snímků
Včera skončil 22. ročník festivalu Jazzinec. Nečekaně brzy, bez oblíbeného finále a bez koncertu největší hvězdy. Všechny hudební večery, které se měly v březnu a dubnu uskutečnit, jsou totiž zrušené kvůli šíření nového koronaviru.

Poslední letošní lahůdkou bylo včerejší vystoupení britského muzikanta Steva Claytona v Koncertní síni Bohuslava Martinů. Proběhlo v komornější verzi - na pódiu hráli jen dva muzikanti - klavíristu a zpěváka v jedné osobě doprovázel už jen bubeník Tomáš Bobrovnický. V hledišti bylo přibližně třicet lidí, organizátoři totiž omezili počet návštěvníků. U vchodu byla nádoba s dezinfekcí. Koncert pořadatelé přenášeli on-line na Facebooku.

Návštěvníky, kteří mohli přijít do styku s lidmi s koronavirem, byli v rizikových oblastech nebo jsou nachlazení, vyzvali, aby raději zůstali doma. "Rozhodli jsme se postupovat zodpovědně a obezřetně. Nechceme přispět k možnému šíření viru, zároveň ale také chceme mírnit pocit strachu, ohrožení a paniky," uvedl dramaturg festivalu Tomáš Katschner.

 

Další plánované koncerty jsou ale zrušené, a to včetně festivalového finále plánovaného do Uffa na 28. března a dubnového koncertu největší letošního hvězdy, amerického saxofonisty Macea Parkera. "Už začínáme jednat s managementy kapel o jiných termínech, například v podzimním období," naznačil Tomáš Katschner.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek