Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Minifestival v Kotvě finančně přispěl na vážně nemocnou Karolínku

2. 3. 2020

Minifestival v Kotvě finančně přispěl na vážně nemocnou Karolínku 57 snímků
Spolek Trutnovská alternativní scéna, která před časem vznikla z organizátorů tradiční dobročinné přehlídky Webrovkafest na Klučance, v sobotu v legendární pivnici Kotva odstartoval první ročník akustického minifestivalu. Také tato premiérová událost měla charitativní rozměr.

„S nápadem přišli kolegové ze spolku Jiří Aixner, Jan Potoček společně s Milanem Hauptem z Kotvy. Vybraně peníze nebyly určeny dětem z dětských domovů jako při Webrovkafestu, ale obdrží je rodina malé Karolínky trpcí vážnou poruchou polykání, která žije nedaleko Brna. Je to vnučka bratra našeho společného kamaráda,“ přiblížil Vojtěch Lábus, člen spolku a organizátor Webrovkafestu.

Výtěžek a minifestivalu určený pro dobrou věc činil celkem 12 805 korun. „Léčba nemoci malé Karolínky je velmi nákladná a rodina přijala uspořádání této akce s potěšením. Návštěvnost byla velká a vybraná částka velmi slušná. Ani jsme nečekali, že bude tak vysoká. Máme z toho samozřejmě radost,“ uvedl Lábus.

 

V průběhu večera se v akustickém duchu představili Tomáš Jevgenij Tichý, Pepa Lábus, Ivan Čmelák Zounar, následovaly první akustický koncert zdejší kapely Mescalero, vystoupení sousedského sboru NaŽďár a skupiny Marta a Rasputin. „Plánujeme, že podobnou akci uspořádáme i v příštím roce. Uvidíme, záleží na okolnostech, ale rádi bychom v tom pokračovali,“ prozradil Lábus, který přiblížil letošní 19. ročník Charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance.

„Budou tam hrát dost zajímavé kapely. Například z Velké Británie přijedou Pat Fulgoni and Blues Experience, potom tuzemské formace Našrot, Kabaret Dr. Caligariho, Yamabushi, Ondřej Smeykal hrající na aboriginský nástroj didgeridoo a další. Datum je stanoven na 14. listopadu,“ dodal organizátor.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto, video: Kateřina Svobodová