Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Benjaming´s Clan vypustí do světa nový videoklip

5. 6. 2020

Benjaming´s Clan vypustí do světa nový videoklip 1 snímků
Kapela Benjaming´s Clan má hotovou další novinku. Videoklip k písni Chata v horách. Do světa ji vypustí v sobotu v 19 hodin, kdy ji zveřejní na vlastním youtubovém kanálu.
Klip vznikl v prostředí bývalých lázní uprostřed lesa za Kocbeřemi. Část se natáčela přímo ve vybydlené budově, připomínající feťácké doupě. Záměrně. "Natočili jsme příběh feťáka, který sní o tom, že si jednou pořídí chatu v horách," říká baskytarista Olin Dlouhý.

Kapela se za 19 let existence podobné tématice ještě nevěnovala. Až nyní ukazuje na problémy současné společnosti. "V době korony a postkorony vznikají pozitivní skladby, že to skončí a bude se zase tančit. Jenže feťáci dál leží na ulicích, píchají si drogy do žil, půjčují si na peníze, zadlužují se a žijí ve squatech. Drog se korona nedotkla, tenhle bolák tady zůstal," upozorňuje Olin Dlouhý.

Natáčelo se téměř před dvěma lety, ale úplně dokončit klip se povedlo až nyní. "Trochu se to protáhlo. Nejdřív kvůli muzice, pak kvůli střihu a mixáži," přiznává Olin Dlouhý. Fanoušci si můžou píseň poprvé pustit v sobotu v 19 hodin ZDE.

Aktuálně kapela nekoncertuje. Opatření proti koronaviru totiž zrušila většina festivalů a hudebních mejdanů v Česku. "Prakticky všechny nasmlouvané akce jsou zrušené. Výjimkou je Žernovský bajk v sobotu 13. června," upozorňuje Olin Dlouhý.

Benjaming´s Clan ale v posledních týdnech nezahálel. Lukáš Dlouhý hrál na dudy ze střechy panelového domu na Zelené louce, celá kapela hrála pod Otevřenými balkóny. "Streamovali jsme benefiční koncert pro vážně nemocné děti, mimo jiné i pro Terezku z Trutnova. Podařilo se vybrat dost peněz, lidé mají ještě srdce na správném místě," dodává Olin Dlouhý.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Benjaming´s Clan