Čtvrtek

29. února 2024

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Pořadatelé Otevřených hospod žádají veřejnost o pomoc

30. 6. 2020

page.Name
Večer, kdy město ožije hudbou rozličných žánrů a tónů. Večer, kdy místní hospody, restaurace a kavárny praskají ve všech. Večer, kdy opět nebude o zábavu nouze. V sobotu 3. října se uskuteční již třetí ročník Otevřených hospod v Trutnově. Snahou organizátorů je, aby tento ambiciózní projekt vykazoval kulturní progres a neustále svým výčtem kapel a programem překvapoval, což s sebou ale nese i velké finanční břemeno.

A tak se pořadatelé ze spolku Rýbrcoul - duch hor rozhodli pro letošek uspořádat přes crowdfundigový portál Hithit.cz finanční sbírku.

„I v letošním roce chceme udržet záměr, kdy jsou veškeré produkce zdarma. S ohledem na problémy způsobené koronavirem a několikatýdenní uzavření hospod, barů a kaváren, ale taky dopad na malé podnikatele, kteří jsou našimi tradičními podporovateli, jsou však možnosti omezené,“ vysvětluje předseda spolku Jan Duduš. Dramaturgie počítá s třicítkou kapel významu nejen lokálního, ale i toho republikového. „Díky této sbírce můžeme snáze realizovat rozpočet na kapely, který zahrnuje nejen honoráře interpretů, ale i technické zázemí či potřebné zvukaře,“ dodává.

Staňte se i vy součástí projektu, kterým se Trutnov může pyšnit i za hranicemi Královehradeckého kraje. Chodit od lokálu k lokálu, poslouchat hudbu a potkávat lidi je prostě boží, ne? „Věříme, že největší odměnou pro vás bude samotná akce, kterou si všichni užijeme, ale máme pro vás připraveny i zajímavé benefity, které můžete za své příspěvky získat,“ upozorňuje Duduš.

Koupit si například můžete drink se šéfem, speciální tričko, účast na afterparty, možnost zazpívat si s vybranou kapelou nebo po vás bude pojmenovaná jedna ze scén třetího ročníku. Více o projektu se dozvíte a přispět můžete ZDE.

V průběhu říjnového večera navíc proběhne sbírka pro dvě holčičky, ke kterým nebyl život štědrý, jako k nám. „Ve spolupráci se společností Duha se pokusíme vybrat co nejvyšší obnos pro Vendulku Fenykovou a Lindu Maxovou,“ prozrazuje Jan Duduš.

(bog, jdu)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek