Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

Pusťte si nový videoklip Píseň Chata v horách!

8. 6. 2020

Pusťte si nový videoklip Píseň Chata v horách! 1 snímků
Povedený, krásný, super. Tak hodnotí nejvěrnější fanoušci nový videoklip kapely Benjaming´s Clan. Skladba Chata v horách nasbírala během soboty a neděle na internetovém kanálu youtube téměř osm set zhlédnutí.
Skupina z Petříkovic u Trutnova zveřejnila klip v sobotu v 19 hodin večer. "První ohlasy fanoušky jsou pozitivní, to nás těší. Uvidíme, jak náš klip ohodnotí hudební publicisté," prohlásil baskytarista kapely Olin Dlouhý.

Chata v horách je příběhem feťáka, který sní o vlastní chatě. Jenže proměnit sen v realitu je těžké, obzvlášť, když jste na dně. "Feťáci leží na ulicích, píchají si drogy do žil, půjčují si na peníze, zadlužují se a žijí ve squatech. Je to bolák, který tady byl, je a bude," řekl Dlouhý.

Skladba vznikla už před dvěma lety. "Text k písni napsali Kuba s Honzou, na hudbě se podílela celá kapela, mixáž hudby dělal Lukáš a za kamerou stál náš jmenovec Jaroslav Dlouhý z Kladna," upřesnil Olin Dlouhý. V poslední mezihře jsou slyšet irské dudy, na které jako host hrál známý irský muzikant Jimmy Moloy.

Klip vznikl v prostředí bývalých lázní uprostřed lesa za Kocbeřemi. Část se natáčela přímo ve vybydlené budově, připomínající feťácké doupě. Natáčelo se téměř před dvěma lety, ale úplně dokončit klip se povedlo až nyní. "Trochu se to protáhlo. Nejdřív kvůli muzice, pak kvůli střihu a mixáži," dodal Olin Dlouhý. 

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Video a Foto: www.benjamingsclan.com