Neděle

14. dubna 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Výtvarníci opět otevřou dočasný ateliér u Uffa. A nejen tam

11. 6. 2020

page.Name
Už jsou zase tady! Výtvarníci dodrží každoroční tradici, na jeden den opustí vlastní ateliéry a pod širým nebem nechají veřejnost, aby se jim doslova "dívala pod ruce".

Místní Spolek podkrkonošských výtvarníků se opět připojil k akci známé jako Dny otevřených ateliérů. V sobotu vedle Uffa vystaví například obrazy, fotografie či dřevořezby. "K vidění bude tvorba, včetně ukázek jednotlivých výtvarných postupů. Například paličkovaná technika," oznámil člen spolku a fotograf Ctibor Košťál.

Právě on otevře improvizovaný fotoateliér, kde se návštěvníci mohou nechat zvěčnit a zároveň si i odnést svoji podobenku z minulých let. "Pamatujeme i na nejmenší návštěvníky, kteří budou mít svůj prostor pro vlastní realizaci," upřesnil Košťál.

Prezentovat se u Uffa bude dvanáct umělců, například malíři Robert Fürbacher, Karolína Hrušková a Miloš Trýzna, řezbář Milan Maksymov, fotografka Eva Kešnerová nebo paličkářka Eva Weberová.

U Uffa budou výtvarníci od 9 do 17 hodin. Další člen spolku, sochař Roland Hantl přivítá návštěvníky v Mladých Bukách čp. 254, přímo na své zahradě. "Tento ročník Spolek podkrkonošských výtvarníků věnuje vzpomínce na nedávno zesnulého, dlouholetého a čestného člena spolku Ladislava Kosteleckého," dodal Ctibor Košťál.

(pac, tz-cko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš