Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Benjaming´s Clan budou streamovat koncert a vybírat na dobrou věc

22. 4. 2020

page.Name
Sice si nezaskáčete pod pódiem, jak by se slušelo a patřilo, ale tak to aspoň můžete rozjet doma. Stačí si v sobotu večer zapnout YouTube kanál petříkovické skupiny Benjaming´s Clan, která přes tuto platformu plánuje živé vysílání svého koncertu. Začátek live streamu bude ve 20 hodin, přičemž celé toto počínání kapely má navíc i velmi bohulibou myšlenku s přispíváním na dobročinné účely.

Vše vzniklo v reakci na povedenou akci Otevřené balkóny, kdy několik muzikantů z různých kapel na různých místech po městě zpestřilo občanům Trutnova páteční večer svou hudební produkcí. Jedním z nich byl na Zelence právě také dudák petříkovického rodinného klanu Lukáš Dlouhý.

V záplavě pochvalných a nadšených komentářů na Facebooku se pak ovšem objevily i dva názory, že to jsou zbytečnosti, že tím muzikanti zabíjejí čas a že by se měli věnovat něčemu důležitějšímu. A že když se tady nedávno zveřejnila výzva, aby se vybrali peníze pro nemocného chlapečka, tak se nikdo neozýval. A kapela, která někde hraje, tak má hned stovky lajků…

„To některé lidi štve, takže jsme si řekli, že bychom s tím zkusili něco udělat a prostřednictvím našeho video koncertu mohli získat nějaké peníze. Normálně, když lidé chodí na koncerty, platí si vstupenky, takže teď by místo toho poslali tu padesátku, stovku nebo i větší částku na transparentní účet tohoto chlapečka,“ vysvětlila manažerka kapely Benjaming´s Clan Nikola Tylšová.

Skupina vyznávající hudební styl celtic pop rock´n´dudy se nakonec rozhodla a vybrala si svým hraním podpořit dva malé bojovníky - Olivera a Adama. Oba trpí vzácným, ale progresivním onemocněním nazývaným SMA - Spinální svalová atrofie. Příběh Olivera si přečtěte ZDE a Adama ZDE. „Na stránkách lidé najdou čísla transparentních účtů, kam mohou peníze poslat,“ doplňuje Nikola Tylšová.

Hodinový live koncert online kapely se bude přenášet z její zkušebny doma v Petříkovicích a technicky ho bude zajišťovat tvůrce několika videoklipů Benjaming´s Clanu kameraman Petr Špetla.

Koncert můžete sledovat v sobotu 25. 4. od 20 hodin na tomto odkazu.

 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek