Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Jiná možnost nebyla. Festival Obscene Extreme bude až za rok

21. 4. 2020

page.Name
Každý rok to bývá pořádný odvaz. Několikadenní festival té nejintenzivnější muziky a neobvyklé sešlosti extravagantních fanoušků. Největší metalová přehlídka svého druhu na světě s bizarními show a soutěžemi. Ale také akce, která myslí na charitu. To je Obscene Extreme na trutnovském Bojišti! Letos se tam ale nic takového dít nebude. Kvůli dopadům koronaviru. „Neměli jsme jinou možnost, než celý letošní Obscene Extreme přesunout na příští rok!“ hlásí hlavní pořadatel Miroslav „Čurby“ Urbanec, který festival založil v roce 1999. Dvaadvacátý ročník tak proběhne až 14. - 18. července 2021.

„Obavy posledních dní se, čertužel, naplnily a my musíme oznámit to, co mnozí z vás již možná očekávají.“ Těmito slovy začínají organizátorů Obscene Extreme text příspěvku na facebookovém profilu festivalu.

Přesunout letošní festival do roku 2021 považují v této situaci za jediné možné řešení. Nejdůležitější informace pro jejich rozhodnutí přišla od samotných kapel, které měli pro OEF 2020 domluvené. „Většina z nich už ruší svá turné, anebo nemohou ze svých zemí vůbec vycestovat po dobu několika měsíců (například Austrálie),“ vysvětluje Čurby, že kapely se samy ozvaly, zda pořadatelé mohou celý festival přesunout.

„Tahle informace je pro nás, společně se stále uzavřenými hranicemi, ta nejpodstatnější... Nechceme dělat osekanou verzi nebo verzi bez našich zahraničních fanoušků. Jaký by to byl OEF, kdybyste se nemohli potkat s maniaky z celého světa? To by šlo naprosto proti celému konceptu Obscene Extreme festivalu, tak jak ho všichni společně budujeme od roku 1999,“ prohlašuje Čurby, jenž pevně věří, že se potká se všemi ve zdraví a pohodě na Bojišti v následujícím roce.

Ten, kdo si už pořídil vstupenku na letošní rok, velmi pořadatelům pomůže, pokud si ji nechá na rok příští.

A jak to vlastně s těmi vstupenkami bude? Pokud máte tištěnou vstupenku, přijďte s ní příští rok na Bojiště. „Vstupenky vyměňovat nebudeme,“ vzkazují organizátoři. Vouchery pro VIP kemp, parkoviště a lockerboxy také zůstávají v platnosti pro příští rok. Vouchery (elektronické vstupenky) během pár týdnů dostanete nové na vaše emaily. Pokud si vstupenku nebo vouchery nechat nemůžete a chcete je vrátit, napište na email aneta@obsceneextreme.cz bližší informace: kde jste vstupenku koupili, za kolik jste ji koupili a vaše číslo účtu. Pořadatelé se pokusí vaši žádost vyřešit co nejdříve. Hotely a penziony si zkuste přebookovat.

„Náš plán pro OEF 2021 je zcela jasný - pokusíme se udržet maximální počet kapel z tohoto roku a v případě největší nouze řešit adekvátní náhrady! Většina kapel nám již potvrdila účast v roce 2021, ale přesnější informace sdělíme během několika následujících týdnů,“ uzavírá Miroslav „Čurby“ Urbanec.

Videa Trutnovinek z loňského ročníku

 

 

 

 

(bog, oef)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek