Středa

24. července 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Koncert žáků umělecké školy pro veřejnost bude. Na internetu

22. 4. 2020

page.Name
Nejen profesionální umělce, ale i talentované děti můžete sledovat při koncertech z pohodlí domova. Základní umělecká škola v Trutnově uspořádá i v době koronavirových opatření sérii koncertů. Přenášet je bude na Facebooku a Youtube.
Malí muzikanti nyní prožívají tzv. distanční výuku. Podobně jako děti v běžných školách se s učitelem vidí jen přes internet a doma si cvičí sami. V normální době by navíc vystupovali při veřejných koncertech. To nyní není možné. Proto škola zprostředkuje jejich hru na internetu.

„Kolegyně vyučující klavír Lucie Viesnerová přišla s nápadem, udělat koncert pro veřejnost. Měla by to být klasická vystoupení, která v průběhu roku dělá hudební obor ve školním sále, ale nyní to bude přenos lidem přímo do jejich obýváků,“ vysvětlil Jan Erben ze Základní umělecké školy.

První koncert se uskuteční už zítra (čtvrtek 23. dubna) od 17 hodin. V plánu je sedm skladeb v podání osmi žáků ve věku od šesti do patnácti let. „Pět z nich hraje na klavír, z toho jednou zazní čtyřruční hra sourozenecké dvojice, kde starší sestru doprovází teprve šestiletá žačka hudební přípravky. Zbylá dvě vystoupení jsou zpěv a hra na zobcovou flétnu,“ upozornil Erben.

Další koncert žáků trutnovské ZUŠ poběží na internetu v úterý 28. dubna, opět od 17 hodin.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz