Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Koncerty pod okny měly úspěch. Senioři chtějí další

17. 4. 2020

Koncerty pod okny měly úspěch. Senioři chtějí další 0 snímků
Jednička s hvězdičkou! I tak se dá oznámkovat dnešní první trutnovské hraní pro seniory, označené organizátory jako Otevřené balkóny.
Kvůli koronaviru nemůžou senioři ven z bytů, a nikdo nemůže za nimi. Proto se muzikanti známí z podzimního festivalu Otevřené hospody rozhodli k mimořádné akci. Hráli přímo pod okny pečovatelských domů nebo domovů pro seniory. Například kapela Jakž Takž dnes koncertovala na Červeném kopci a na Zelené louce, Petr Ittner s Michaelou Řehákovou v Dělnické ulici a vedle školy na Frimlovce, a Rohořez na Kryblici.Netradiční publikum rozhodně nezklamalo. Zájem byl velký, téměř žádná okna ani balkony nezůstaly zavřené. Společně se seniory mnohde poslouchaly i pečovatelky.
 
Neuvěřitelná atmosféra, plná nadšení a úsměvů. Neskonale děkujeme za hromadu darů, které nám posluchači posílali po spojce v podobě policisty. Vážíme si toho, hodnotil hraní pod okny Zdeněk Heteš z kapely Jakž Takž.

Také autoři nápadu, lidé z trutnovského spolku Rýbrcoul - duch hor, jsou výjimečnou reakcí příjemně překvapeni. Je to neuvěřitelné. ​Už nám volali ředitel Pečovatelské služby a ředitelka Domova důchodců, a děkovali, že důchodci dojetím plakali, uvedl předseda spolku Jan Duduš.

Ohlas je podle něj mimořádný. Množí se dokonce přání, aby koncerty pokračovaly. Senioři prosí, ať je zopakujeme. Volají nám i další kapely, které se chtějí přidat, potvrdil Duduš, že akce Otevřené balkóny bude pokračovat.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová
Video: Michal Bogáň, Facebook Otevřené hospody - Trutnov