Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Muzikanti znovu zahráli seniorům, kteří jim nosili dárečky

25. 4. 2020

Muzikanti znovu zahráli seniorům, kteří jim nosili dárečky 0 snímků
Již druhý pátek po sobě zpříjemnili muzikanti svými krátkými půlhodinovými koncertíky současný, koronavirovou dobou poznamenaný, život obyvatelům pečovatelských domů a domovů pro seniory, přičemž hraní probíhalo i mimo Trutnov.

„Byli jsme svědky opět velkých emotivních zážitků, kdy senioři dojetím plakali a nosili dárečky muzikantům, kdy jsme se dozvěděli, že sestřičky v sanatoriu jsou zavřené již 14 dní, kdy kapely jsou naměkko a říkají, že se jedná o nezapomenutelné zážitky, které nikdy nezažily,“ přiblížil atmosféru Jan Duduš, předseda spolku Rýbrcou - duch hor, který se svými spolupracovníky tento nápad vymyslel v rámci akce nazvané Otevřené balkóny.

V ulicích R. Frimla a Dělnická vystoupili Petr Ittner a Bára Kováříková. Členové kapely Sansaband zahráli na Kryblici a před centrem Alzheimer Care ve Svobodě, kde se také před pečovatelským domem představili Radek Malina a Radomír Matyska. Tato dvojice pak pobavila seniory také v trutnovském Sanatoriu a sedmidílnou šňůru pátečních koncertů zakončilo na Zelence duo Rohořez.

 

Večer pak „koronavirové“ hraní pokračovalo koncerty pro veřejnost mezi paneláky na sídlištích.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová
Video: Michal Bogáň