Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Muzikanti znovu zahráli seniorům, kteří jim nosili dárečky

25. 4. 2020

Muzikanti znovu zahráli seniorům, kteří jim nosili dárečky 88 snímků
Již druhý pátek po sobě zpříjemnili muzikanti svými krátkými půlhodinovými koncertíky současný, koronavirovou dobou poznamenaný, život obyvatelům pečovatelských domů a domovů pro seniory, přičemž hraní probíhalo i mimo Trutnov.

„Byli jsme svědky opět velkých emotivních zážitků, kdy senioři dojetím plakali a nosili dárečky muzikantům, kdy jsme se dozvěděli, že sestřičky v sanatoriu jsou zavřené již 14 dní, kdy kapely jsou naměkko a říkají, že se jedná o nezapomenutelné zážitky, které nikdy nezažily,“ přiblížil atmosféru Jan Duduš, předseda spolku Rýbrcou - duch hor, který se svými spolupracovníky tento nápad vymyslel v rámci akce nazvané Otevřené balkóny.

V ulicích R. Frimla a Dělnická vystoupili Petr Ittner a Bára Kováříková. Členové kapely Sansaband zahráli na Kryblici a před centrem Alzheimer Care ve Svobodě, kde se také před pečovatelským domem představili Radek Malina a Radomír Matyska. Tato dvojice pak pobavila seniory také v trutnovském Sanatoriu a sedmidílnou šňůru pátečních koncertů zakončilo na Zelence duo Rohořez.

 

Večer pak „koronavirové“ hraní pokračovalo koncerty pro veřejnost mezi paneláky na sídlištích.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová
Video: Michal Bogáň