Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Trutnovská sídliště si v pátek večer podmaňují místní kapely

27. 4. 2020

Trutnovská sídliště si v pátek večer podmaňují místní kapely 0 snímků
Večerní muzicírování pod okny, ale i ze střech paneláků je momentálním hitem trutnovské kulturní scény. V době koronavirové se pod taktovkou spolku Rýbrcoul - duch hor těší improvizované koncerty místních muzikantů a kapel (respektive jejich částí) velké popularitě.

V ulici Pomněnkova se poslední dubnový pátek lidem představila kapela Marta a Rasputin. Na zahradě Mateřské školy Úpská hráli členové skupiny Hygge. Sídliště na Smeťáku si „pronajala“ dvojice Pítrs a Leila alias Petr Ittner a Bára Kováříková. Na Šestidomí pro změnu bok po boku zpívali Vende Ballini a Veronika Marková.

Rocková hudba se rozléhala ze střechy paneláku v Pampeliškově ulici, a to v podání seskupení hned několika kapel Alibi Rock, Jam&Bazar a VzHáčka. Z terasy novostavby v bývalém areálu kasáren v Horním předměstí naopak zněla klasická hudba v podání Trutnoforte. A na terase restaurace Hawaii na Kryblici to zase rozjel Sansaband.

 

 

 

Co se týká další budoucnosti Otevřených balkónů, jak se tato akce nazývá, na následující pátek 1. května je ještě naplánovaná produkce. Zřejmě už ale v omezené míře, hlavně večerních koncertů. „Našim cílem bylo lidem především pozvednout náladu, kdy platily přísnější vládní opatření. Ta se aktuálně rozmělňují, a tak věřím, že se snad všichni již brzy budeme moci sami vydat někam za zábavou,“ říká Jan Duduš, předseda spolku Rýbrcoul - duch hor.

Zároveň ale naznačil že koncerty plné emocí pro pečovatelské domy a domovy pro seniory, které probíhají ve stejný den, budou pokračovat. „Vidíme, že kapely si našly silné pouto k této skupině,“ těší ho zájem muzikantů pokračovat v hraní seniorům i po pominutí koronavirových opatření.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová