Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Bylo to příjemné, zase se něco začíná dít, radovala se zpěvačka

15. 5. 2020

Bylo to příjemné, zase se něco začíná dít, radovala se zpěvačka 0 snímků
Zaposlouchat se do písniček, které v jejím podání jen tak neuslyšíte. Zpěvačka, pianistka a skladatelka Bára Mochowa slaví úspěchy se svojí moderní popovou hudbou, o které, jak sama říká, je taková zasněnější, vzdušná, trochu melancholická, občas i hravá. V rámci vystoupení na Otevřených balkónech v Trutnově však obyvatele svého rodného města potěšila českými a lidovými písničkami.

„Na koncertech hraji obvykle svoje věci, takže tohle pro mě byla vítaná příležitost zahrát si i české písničky, které jinak nehraji vůbec,“ svěřila se zpěvačka, která se na vyloženě domácí scéně objevila při třetí a závěrečné řadě koncertů před pečovatelskými domy a na sídlištích.

Když ji pořadatel Jan Duduš s touto nabídkou oslovil, jestli by z Prahy v době koronavirové nepřijela zazpívat, měla z toho hned dvojnásobnou radost. „Jednak proto, že jsem i já mohla něčím přispět a jednak, že jsem si mohla zahrát právě ty české písničky,“ líčila křehká slečna se specifickým hlasem.

Sluneční hrob od Blue Effect, Proklínám od Janka Ledeckého, lidovky Vlasty Redla jako Husličky nebo Sbohem, galánečko a do svého repertoáru například zařadila i Kohouta, oblíbenou „Nedvědovku“.

 

„Zkoušela jsem se různě probírat písničkami, které mě napadly, a tyhle se mi líbily a taky jsem věděla, že mi sednou,“ sdělila, proč si tyto písně vybrala do svého půlhodinového setu. Ten nejdříve zahrála odpoledne na Zelence seniorům a večer potěšila posluchače z terasy restaurace Hawaii na Kryblici.

„Bylo to příjemné. Takový, že se zase něco začíná dít, příjemné setkání s lidmi. Kontakt, který tady teď dlouho nebyl,“ líbilo se jí po delší době znovu veřejně vystupovat. I když ke konci koncertů už ji ve stínu trošku mrzly prsty.

Redakce Trutnovinek přenášela oba koncerty živě na Facebook a například záznam ze Zelenky má již přes 42 tisíc zhlédnutí. Přítomnost Barbory Mochowé v Trutnově jsme využili i k natočení našeho dalšího dílu TUTV.

A kdy se ve svém rodném městě představí znovu? Slíbila, že se stejně jako loni zúčastní Otevřených hospod při rýbrcoulských slavnostech, které proběhnou v sobotu 3. října.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová