Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Otevřené balkóny udělají tečku, zazpívá i Barbora Mochowa

6. 5. 2020

Poslední „koronavirové“ muzicírování se bude ve čtvrtek rozléhat trutnovskými ulicemi. Večerní produkci na sídlištích bude samozřejmě předcházet i dopolední a odpolední hraní pro obyvatele pečovatelských domů a domovů pro seniory.

Organizátoři akce ze spolku Rýbrcoul - duch hor naplánovali závěrečné koncertování na sedm míst. Dvě vystoupení se odehrají dopoledne, dvě odpoledne a tři po večerní sedmé hodině.

Program zahájí dvě formace Trutnoforte. Jedna se představí u pečovatelského domu na Frimlovce a druhá před sanatoriem v Novodvorské ulici. O odpolední hudební veselí se postarají Radek Malina a Radomír Matyska před centrem Alzheimer Care ve Svobodě nad Úpou a na Zelence seniorům zazpívá Barbora Mochowa.

Pro trutnovskou rodačku, nadanou zpěvačku, klavíristku a skladatelku, která žije v Praze, to ovšem ve čtvrtek nebude jediný návrat na domácí půdu. Večer pak ještě vystoupí na Kryblici. Naopak místo ní na Zelence rozezvučí své nástroje petříkovická kapela Benjaming´s Clan, pro kterou mezi paneláky „vyroste“ pódium zapůjčené u Uffa. A kdo žije v centru města může se těšit na kytary a zpěv v podání nově vzniklé trutnovské skupiny Apostates ve složení Veronika, Vašek a Petr.

„Užijte si večer před dnem volna a nezapomínejte - skupinky maximálně deset osob a rozestupy,“ zvou a zároveň upozorňují pořadatelé. Ti se budou co nejvíce vystoupení snažit streamovat živě pro ty, ke kterým hudba nedolétne.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Video: Dušan Mihalečko