Neděle

14. července 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Jazzinec odvysílá živě koncert kontrabasisty Uhlíře

25. 11. 2020

page.Name
Po téměř osmiměsíční pauze způsobené protiepidemickými opatřeními se v Trutnově uskuteční živý koncert. Odehraje se zítra večer, v koncertní síni Bohuslava Martinů, bez diváků, ale pořadatelé ho budou živě vysílat na internetu. Hrát bude uznávaný kontrabasista František Uhlíř a jeho sedmičlenná kapela, oznámil dnes Tomáš Katschner, dramaturg festivalu Jazzinec.

Právě jako programová součást uznávané hudební přehlídky se koncert odehraje. "Jmenuje se Story Of My Life - Music For Septet, podle Uhlířova nejnovějšího autorského alba. Bude to jakýsi dodatečný dárek k Uhlířovým sedmdesátinám, které oslavil v červenci," uvedl Katschner.

Hudební kritici o Uhlířově tvorbě píší jako o skvostné muzice zahrané skvostnou sestavou. "Hlavními atributy jsou řízné hardbopové sazby mnohdy až bigbandové síly, výrazně melodická témata, rytmická hutnost a šťavnaté sólové chorusy, samozřejmě i kontrabasové," napsal Jan Hocek z hudebního serveru jazzport.cz.

Uhlíře doprovodí britští saxofonisté Andy Schofield a Suzanne Higgins, trombonista František Tomšíček, pianista Standa Mácha, bubeník Marek Urbánek a trumpetista František Tomšíček.

Koncert v bývalém kostele bude pochopitelně bez publika. "Vyhovíme vládnímu nařízení a uspořádáme koncert bez diváků. Je to ale pořád lepší, než sedět s rukama v klíně," řekl Tomáš Katschner. Hudební večer budou pořadatelé od 19 hodin streamovat na YouTube a Facebooku. Snímat ho bude několik kamer, o zvukovou kvalitu se postará Radek Ježek. "Lidé si tak můžou koncert vychutnat v klidu domova," dodal Tomáš Katschner.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Šimon Blabla