Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Koncerty z domova v podání žáků „Zušky“ hlásí návrat

19. 11. 2020

V době distanční výuky se rozhodla Základní umělecká škola Trutnov navrátit k osvědčenému formátu hudebních vystoupení a její žáci koncertují ze svých domovů.

Funguje to tak, že žák pod vedením svého učitele nastuduje skladbu, nahraje v domácích podmínkách záznam, který se zařadí do programu vystoupení. Ta jsou plánovaná vždy po čtrnácti dnech do doby, než ve škole bude znovu obnovená prezenční výuka. První koncert klavírního oddělení se uskutečnil v pondělí na Facebooku a YouTube školy. 

S nápadem vysílat pásmo žákovských nahrávek skrze sociální sítě během první vlny epidemie coronaviru přišla vedoucí klavírního oddělení Lucie Viesnerová. Ohlas na jarní sérii byl od žáků, jejich rodičů i kantorů velice kladný, a proto se škola v době nouzového stavu opět k formátu koncertů z domova vrací.

„V rámci distanční výuky tímto způsobem nahrazujeme možnost pravidelného vystupování na žákovských koncertech, které se běžně konají v hudebním sále Haasova paláce zpravidla jednou v měsíci,“ uvedl zástupce ředitele ZUŠ Trutnov Jan Erben. 

(bog, jer)
redakce@trutnovinky.cz