Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Vychutnejte si vrchol letošního Dance festivalu doma z obýváku

13. 11. 2020

page.Name
V době, kdy kulturní akce čekají na další restart, rozhodla se trutnovská „Zuška“ potěšit veřejnost jedním svým projektem. Dance festival Trutnov na konci prázdnin slavil jubilejní desátý ročník a tradičně vyvrcholil závěrečným vystoupením, na které se nyní můžete podívat. Odkaz na premiéru videa, která byla naplánována na páteční večer v 19.15 hodin, najdete v článku.

„Video jsme chtěli zveřejnit už dříve, ale nakonec jsme se k tomu dostali až teď, vlastně v situaci, kdy se žádná kultura nekoná. Přišlo nám to jako dobrý nápad a řekli jsme si, že i proto video zpracujeme do podoby, která bude hezčí nežli samotný čistý záznam,“ sdělil zástupce ředitele Základní umělecké školy v Trutnově Jan Erben.

Padesátiminutové vystoupení v Uffu zachytil fototograf Miloš Šálek a jeho postprodukce se chopil muzikant Lukáš Červený. V autorské choreografii žáci pod vedením lektorů secvičili příběh s názvem Umění nás mění. „Letošní novinkou je, že vystoupení je doplněno o animace, které příběh doprovází,“ prozradil Erben.

 

Trutnovský Dance festival byl původně zaměřený pouze na tanec, poslední dva roky už je však veden jako multižánrový. Kromě tanečníků z řad žáků, ale i dospěláků, kteří se chtějí festivalu zúčastnit, mohou na sobě týden intenzivně pracovat pod vedením lektorů zájemci o výtvarné umění i hudbu.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek