Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

15°

Zítra

22°

Svátek má

Zpěvačka Nývltová má videoklip k nové vánoční písni

26. 11. 2020

Zpěvačka Nývltová má videoklip k nové vánoční písni 0 snímků
Videoklip k nové vánoční písni "Kouzlo" zpěvačky Kamily Nývltové je na světě. Premiéru měl ve středu 25. listopadu a během prvních 24 hodin nasbíral na Youtube přes tři tisíce zhlédnutí.

Skladbu pro rodačku ze Rtyně v Podkrkonoší napsal hudební skladatel Tomáš Živor a otextovala Patricie Fuxová. Režie klipu se ujal Chaply Rzblz. Videoklip se natáčel na několika místech v Praze: v hudebním divadle Karlín, v kostele sv. Václava, na Karlově mostě, v různých pražských zákoutích na Malé Straně, a na závěr v hotelu Emblem.

„Píseň je taková pohádka, kterou všichni žijeme. Má vánoční tématiku a na Vánoce má všechno vždy dobře dopadnout, přesně tak, jak to bývá v pohádkách. A na Vánoce tu pohádku i více žijeme, lidé se k sobě chovají lépe a já bych si přála, aby nám to vydrželo i po svátcích. Lidem bych chtěla také vzkázat, že je třeba zpomalit a každý den není samozřejmostí,“ uvedla Kamila Nývltová.

Původně plánovala a chystala pro letošní podzim velký listopadový koncert s hosty v pražském Slovanském domě. Do příprav ale zasáhla mimořádná opatření vlády k epidemii covid-19. Stejně jako většina kolegům a dalších lidí v kultuře má jindy zaplněný diář v podzimní a předvánoční sezóně nečekaně prázdný.

„Všichni musíme rozhodnutí a opatření akceptovat a nějak se s tím poprat. Snažím se situaci přizpůsobit a hlavně vše dodržovat, abych nejen já, ale i všichni okolo opět mohli dělat svoji práci“, okomentovala situaci Kamila.

Ale protože neumí jen tak se povalovat na gauči a lenošit, využila čas, kdy nemůže zpívat na jevištích, pro přípravu a realizaci nových projektů. Jedním z nich je i online sváteční akustický koncert za doprovodu Tomáše Živora (klavír) a Jiřího Rambouska (kytara), který se bude vysílat první adventní neděli 29. listopadu od 18 hodin. Lidé ho budou moci prostřednictvím internetu sledovat přímo z tepla domova.

„Řekla jsem si, že když lidé nemohou za mnou do divadla, přijdu já k nim rovnou domů. Chtěla jsem pro lidi něco uspořádat, vytvořit a poslat jim kousek muziky, kterou miluji. Mám velkou radost, že se koncert alespoň takto uskuteční,“ prozradila Kamila Nývltová.

(pac, tz-art)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: agentura Art Presto