Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Myšpulín, Fifinka, Bobík a Pinďa. Na Listování přijede Čtyřlístek

10. 10. 2020

page.Name
Bude to poslední kulturní akce v Trutnově před covidovou stopkou. Před pondělním uzavřením divadel a kin, které je plánované na dva týdny, si ještě v neděli večer můžete zajít do kinosálu Hvězda na ZŠ Mládežnická a užít si tam další představení z dílny scénického čtení Listování. A vězte, že tohle Listování má být velká pecka!

Listovací večer totiž bude patřit Čtyřlístku - legendárnímu, nejdéle česky vycházejícímu komiksu, který slaví půlstoletí. Divadelní ansámbl Listování se rozhodl k tomuto jubileu vyrazit na speciální turné po svých nejvěrnějších scénách pro své nejvěrnější diváky, diváky klasických večerních představení, kteří když ale vezmou své děti nebo vnoučata, potěší je to také. 

Padesát let za tímhle legendárním komiksovým seriálem stojí úžasný ilustrátor Jaroslav Němeček. Čtyřlístek byl v sedmdesátých a osmdesátých letech tak oblíbený, že byl často celý náklad hned prodán a na další děti už se nedostalo. Na vrcholu popularity se tisklo kolem 200 000 kusů.

Exkluzivní narozeninová party pro skalní fanoušky všech generací navíc proběhne v podání kultovní herecké čtyřky! Na výlet do Třeskoprsk vás od 19 hodin zvou Lukáš Myšpulín Hejlík, Věra Fifinka Hollá, Alan Bobík Novotný a Pavel Piňda Oubram.

„Je před námi těžká doba, doba roušková. Věřím, že to společně zvládneme. Čeká nás poslední představení před uzavřením divadel a kin. Budu moc ráda, když diváci dorazí a podpoří kulturu a umělce, kteří to potřebují. A není to jen podpora někoho dalšího, ale samozřejmě spousta zábavy pro každou dušičku,“ zve v neděli na Mládežku pořadatelka trutnovského Listování a držitelka Kulturní ceny města Trutnova za rok 2019 Bára Chmelíková.

V reakci na vládní opatření proběhne tentokrát nedělní listovací večer bez oblíbené kavárničky.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš