Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

OBRAZEM: Maják české kultury svítil i v Trutnově

13. 10. 2020

OBRAZEM: Maják české kultury svítil i v Trutnově 0 snímků
Světelný sloup coby maják české kultury se v pondělí večer rozsvítil i v Trutnově. Od půl osmé večer mířil ze střech Uffa k nebi, aby poukázal na paralýzu kultury.

Opatření proti pandemii koronaviru stopla minimálně do konce října například divadelní představení, koncerty, vernisáže výstav či promítání filmů. Potvrzuje to například pohled do programů trutnovského Uffa, městské galerie či muzea. Všechny říjnové akce jsou zrušeny.

Majáky po celém Česku měly včera upozornit, že ani koronakrize kulturu nezastaví. „Připojte se k iniciativě #kulturunezastavíš a vyšlete společně s námi v pondělí do světa jasný světelný signál, že kultura je tu i přes lockdown pořád s námi. Ukažme, kde všude za jiných okolností bavíme své diváky,“ uvedl už dříve Rosťa Novák, který s novocirkusovým souborem La Putyka pravidelně vystupuje v Trutnově.

Pomohl ke vzniku iniciativy #kulturunezastavíš. „Celá akce není za účelem protestu proti vládním nařízením. Symbolicky poukazujeme na paralýzu kultury, kulturních zařízení, kulturního průmyslu a všech jeho personálních složek,“ vysvětlil.

Reflektory namířilo na oblohu více než sedmdesát českých kulturních institucí.

(pac, tz-din)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek