Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Desátý Dance festival vrcholí multižánrovým večerem

29. 8. 2020

Desátý Dance festival vrcholí multižánrovým večerem 0 snímků
Performancí nazvanou Umění nás mění dospěl k finále 10. ročník Dance festivalu Trutnov. Týden věnovaný prolínání tance, hudby, výtvarného umění, divadla a scénického umění vyvrcholí zítra (v neděli) od 17 hodin v Uffu.

Týden trvající festival je určený jak amatérským umělcům, tak i lidem, kteří se tanci věnují výjimečně či jen okrajově. Spolupracovat ale nyní mohli s profesionály. Organizátoři připravili pro zájemce celotýdenní semináře pod vedením profesionálních lektorů (tréninky zhruba 6 hodin denně), ale také jednorázové podvečerní lekce s vybranou taneční technikou nebo jinými uměleckými disciplínami.

Nároky přitom byly minimální. Lekce mohl navštívit úplně každý, bez ohledu na předchozí umělecké zkušenosti. Na taneční a hudební lekci stačilo mít pohodlné oblečení, tančilo se v ponožkách nebo naboso. Pro výtvarné lekce byl potřebný pouze svrchní oděv, který se mohl ušpinit. A na závěsnou akrobacii bylo nutné přiléhavé oblečení.

Lektory byly známé osobnosti. Například výtvarné workshopy vedli sochařka Paulina Skavova či komiksový kreslíř Jiří Grus, taneční lekce Lucie Drábková nebo Eliška Soukupová, a závěsnou akrobacii vyučovala Veronika Smolková. Hudebně pohybovou lekci vedl Lukáš Červený.

Část lekcí se odehrávala v Základní umělecké škole ve Školní ulici, část v trutnovském Uffu. Tam v neděli festivalový týden vyvrcholí jevištním představením na téma Umění nás mění, které vznikalo za přispění samotných účastníků interní části festivalu.

Dance festival pořádá spolek Studio, ve spolupráci se Základní uměleckou školou v Trutnově a Uffem.

(pac, tz-kta)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Facebook ZUŠ Trutnov
Video: Lukáš Červený