Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Minivýstava fotomontáží, které vás na Artu Kusu rozesmějí

21. 8. 2020

page.Name
Kreativní zóna na Artu Kus Festivalu je letos ještě více prošpičkována různými worshopy, instalacemi, artovými stánky či dalšími atrakcemi. V horní části parku na Bojišti například narazíte i na jednu malou minivýstavu fotek, které má na svědomí Trutnovák Michal Rotter.

Na provazu je kolíčky připnuto zhruba čtyřicet fotek, které při podrobnějším prozkoumání vyvolávají smích. Proč?

Spousta kamarádů si dává na Facebook různé fotky a selfíčka a vždycky v nějakém stavu a z nějakého úhlu. Napadlo mě, že bych toho mohl využít. Já si tu jejich hlavu vyříznu a vložím ji do jiného pozadí," prozrazuje, jak vyrábí vtipné fotomontáže.

I já jsem se stal terčem jeho facebookového útoku", když moji kníratou fotografii při držení Movemberu přetransformoval do série fotek ze starých českých černobílých filmů. Nejpovedenější je podle hodnocení kamarádů prý Kristián.

Když se Michal Rotter o této své zálibě jednou v Kotvě zmínil před pořadatelkou artové části festivalu Terezou Dorňákovou a ukázal jí pár fotek, tak tuto tvůrčí aktivitu ocenila, řekla mu, že je to super a ať to přinese na Artu Kus.

Zajímavé na tom všem je ale to, že k výrobě svých obrázků nepoužívá žádný Photoshop. Vše vytváří pomocí Excelu a Malování ve Windows. To hodně lidí nechápe," rozesměje se.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz 
Foto: Kateřina Svobodová