Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Vzneste se Vzhůru k výškám na koncertu Heleny Vondráčkové

15. 8. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Legenda české populární hudby Helena Vondráčková měla na jaro letošní roku za doprovodu Charlie Bandu naplánovánu koncertní šnůru Vzhůru k výškám. Kvůli situaci související pandemií nemoci covid-19 musela zpěvačka bezmála dvacítku vystoupení po českých a moravských městech odložit na podzim. Jednou ze zastávek bude i Trutnov. V Uffu se představí v pondělí 7. září.

„I když současný stav stále ještě není, jak bychom si všichni přáli, jsem optimistka a věřím, že situace už nebude tak krizová a já se budu moci naplno věnovat tomu, co mám nejraději, koncertování a setkávání s publikem,“ komentuje aktuální situaci zpěvačka, která v červnu oslavila 73. narozeniny.

Koncertní turné pojmenovala stálice, nejen české populární hudby, podle svého legendárního hitu z filmu S tebou mě baví svět. Na něm čeká Helenu Vondráčkovou devatenáct koncertů v osmnácti městech. Vše odstartuje koncertem v České Lípě. Trutnov přijde na řadu jako koncert číslo 3. Finále pak bude na Zlatou neděli ve Velkém sále Pražské Lucerny. V Praze se zpěvačka v rámci Vzhůru k výškám tour představí ještě začátkem října v Hudebním divadle Karlín.

Soutěž o vstupenky

Chcete získat lístky na trutnovský koncert zdarma? Zkuste štěstí v naší soutěži o 3 x 2 vstupenky.

Otázka zní: Nové CD Heleny Vondráčkové Tvrdohlavá je v pořadí již kolikátým studiovým albem zpěvačky?

Odpovídat můžete ZDE.

„Těším se, že svým fanouškům na každé štaci budu moct nabídnout nejen osvědčené hity, ale též písně z novinkového alba Tvrdohlavá, které jsem dala dohromady ve spolupráci s producentem Karlem Maříkem a mladým zvukovým mistrem Tomášem Krylem, včetně písně Ženská pomsta, kterou mohou posluchači znát nejen z rádia, ale také z kin, kde se bude od září promítat stejnojmenný český film,“ povídá Vondráčková.

Covidovou pauzu věnovala zpěvačka právě natáčení nového alba, které světlo světa spatří 4. září. Obsahuje čtrnáct skladeb a jednu bonusovou melodii z připravovaného filmu. Na albu najdete písničky osvědčených autorů Vašo Patejdla, Ondřeje Soukupa, Václava Noida Bárty nebo Leška Wronky. Ale také skladby autorů, kteří pro Helenu píší poprvé, například Lucia Šoralová nebo sám producent alba Karel Mařík. Texty přispěla Gábina Osvaldová, Petr Šiška, Jan Krůta, Josef Peterka a další.

 

(bog, tz-tk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Agentura MM Praha