Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Losers předvedou Heroes, akrobacii doplněnou o pantomimu

18. 2. 2020

page.Name
Špičkové novocirkusové uskupení Losers Cirque Company sehraje ve středu večer v Uffu nejnovější inscenaci Heroes. „Je to vlastně pokračování naší spolupráce s divadelním režisérem Danielem Špinarem, a také s choreografem a mimem Radimem Vizvárym,“ vysvětluje principál souboru Petr Horníček.

Parta proslulá špičkovou akrobacií bývá v Trutnově opakovaně k vidění například při červnovém festivalu Cirk-UFF! Nyní ale přidala i pantomimu. „Připadlo nám takové spojení velmi zajímavé. Klauni a mimové vždycky patřili k cirkusu, takže to je vlastně návrat ke kořenům, i když v našem pojetí hodně moderní,“ uvádí Horníček.

Představení Heroes je vlastně bojem o přežití. Radim Vizváry jede jako řidič v autě a vybourá se. A tím začíná boj o přežití jeho těla a jeho mysli. „Diváci sledují, co se mu odehrává v hlavě a v těle. On leží na operačním sále a vše co vidíme, je buď boj jeho myšlenek, vnitřních orgánů nebo lékařů. V inscenaci je poměrně velký prostor pro představivost diváků,“ naznačuje Horníček.

Na pódiu se během inscenace objeví jedenáct účinkujících?, deset akrobatů a jeden mim. Jednoduché scéně dominuje velká světlá strečová látka, která je velmi pružná a elastická, a díky tomu v ní můžou účinkující vytvářet svými těly zajímavé obrazy. „Na scéně využíváme také moderní prvky, malé displeje, na kterých se v určitých částech představení zobrazují symboly jako srdce nebo křížek,“ prozrazuje Horníček.

Představení pilovali umělci před premiérou právě v trutnovském Uffu. "Normálně zkoušíme zhruba sedm až osm hodin. Při rezidenci v Trutnově jsme ale mohli zkoušet i deset hodin. Mohli jsme tomu prostě věnovat víc času než v Praze, nic nás tady nerozptylovalo,“ dodává Petr Horníček.

Vstupenky na představení je možné zakoupit v předprodeji na webových stránkách Uffa nebo přímo v recepci Uffa.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: František Ortmann