Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Česko zpívá vyhrála Kristina Kůtková s písněmi od Rottrové a Adele

16. 9. 2020

Česko zpívá vyhrála Kristina Kůtková s písněmi od Rottrové a Adele 0 snímků
Sedmnáctiletá studentka chebského gymnázia Kristina Kůtková vyhrála 13. ročník soutěže Česko zpívá. Na galavečeru v trutnovském Uffu zaujala porotu songy To mám tak ráda od Marie Rottrové a Rolling In The Deep od Adele. Navíc získala také Cenu mediální a VIP poroty.

Do pěvecké soutěže pro dvě věkové kategorie (s mezinárodní účastí) bylo zasláno celkem 405 přihlášek. Finálovému programu předcházela tři soutěžní kola: základní, výběrové a semifinálové. Do semifinále se prozpívalo sto talentovaných dětí a mladých lidí.

Do závěrečného galavečera v Uffu postoupilo sedm nejlepších zpěváků z každé kategorie. Zpívali dvě skladby. Finalisté ze starší kategorie se museli jednu z písní naučit doslova přes noc a ve finále je při ní doprovodil klavírista, hudební skladatel a absolvent prestižní hudební školy Berklee College of Music v americkém Bostonu Tomáš Živor.

"Slyšeli jsme výkony, které odpovídají svoji úrovní profesionálům naší hudební scény. Finalisti obou kategorií byli opravdu skvělí! Bylo to těžké rozhodnout. Nepamatuji si, kdy jsem rozdala tolik „desítek“ neboli plný počet bodů jako letos," chválila finále patronka soutěže a známá zpěvačka Kamila Nývltová.

Kromě ní v odborné porotě zasedli ještě další zpěváci, hudební manažeři a producenti. Například zpěvák a držitel ceny Thálie za mimořádný jevištní výkon Peter Pecha, produkční Hudebního divadla Karlín v Praze Jan Křehla, manažerka Natálie Bezděková, výkonná producentka muzikálové show We Will Rock You Iveta Slabá, hudební skladatel a muzikálový zpěvák a herec Marext (Marek Stojánek) či hudební dramaturg Českého rozhlasu Tomáš Katschner.

PŘEHLED VÍTĚZŮ
Kategorie Sólisté 15 až 26 let
1. Kristina Kůtková (17 let), 2. Nicol Pešková (27 let), 3. místo: Kateřina Chybová.
Cena mediální a VIP poroty: Kristina Kůtková.
Cena diváků: Nicol Pešková.

Kategorie Sólisté 9 až 14 let
1. Barbora Škrabálková (11 let), 2. Karolina Čížková (12 let), 3. Samuel Rychtar (12 let).
Cena mediální a VIP poroty: Barbora Štanclová (14 let).
Cena diváků: Karolina Čížková.

(pac, tz-bb)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek