Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

Unikátní filmový dokument o Uffu bude mít premiéru v pátek

24. 9. 2020

Fakta, důležité okolnosti, dobové záběry, ale také osobní vzpomínky. To vše je součástí nového filmového dokumentu nazvaného Zrození hvězdy. V necelých šestadvaceti minutách nabídne unikátní pohled na vznik trutnovského Uffa a deset let jeho fungování. Premiérové promítání se uskuteční v pátek 25. září večer v rámci festivalu moderního cirkusu Cirk-UFF. Pusťte si trailer.

„V Trutnově nové divadlo?“ vzpomíná Dušan Čížek, někdejší generální ředitel stavební společnost BAK, na rok 2007. Tehdy se město definitivně rozhodlo, že záměry a návrhy přemění ve skutečnost. Zanedlouho poté začala největší stavba v dějinách Trutnova. Vyšla na zhruba 480 milionů korun. „Když chcete dělat dobrou kulturu, musíte mít něco, kde tu kulturu bude dělat,“ říká trutnovský starosta Ivan Adamec.

To je krátká ukázka z dokumentu. Filmaři v něm vyzpovídali 15 osobností, které měly co říct ke zrodu Uffa, jeho začátkům nebo největším úspěchům. „Uffo je zajímavé tím, jak s ním můžete pracovat, že tam můžete uspořádat prakticky cokoliv. To je super, to si nemůže dovolit každý," chválí herec a frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. O Uffu mluví ve filmu i další známí umělci.

Slavnostní premiéra dokumentu je naplánovaná před Uffo na pátek od 20.30 hodin večer. Repríza je připravená na sobotu od 21.30 hodin. V neděli dokument poběží od 20.40 hodin na kanálu Východočeské televize V1 a k viděni bude také na zpravodajských portálech společnosti TN Média - www.trutnovinky.cz., www.vrchlabinky.cz a www.salonkyhk.cz.

Pavel Cajthaml, Michal Bogáň
redakce@trutnovinky.cz