Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Do Vrchlabí se po čtyřech letech vrací rocková legenda Olympic

15. 6. 2021

page.Name
Nestoři československé rockové scény se opět představí ve Vrchlabí. Legendární Olympic vystoupí tento pátek v rámci Krkonošských koncertů ve vrchlabském letním kině Tripsi. Hudební večer doplní ještě koncerty kapel Koncekonců a Vzháčka.

Když v srpnu 2017 slavily Krkonošské pivní slavnosti svoje 20. narozeniny, připravili si tehdy pořadatelé pro návštěvníky skutečný bonbonek. Pozvali legendy československého bigbítu - kapelu Olympic. A jejich tah vyšel dokonale. Vrchlabské náměstí během jejich koncertu bylo zaplněné do posledního místa a podle odhadu pořadatelů si tehdy hity jako Želva, Dej mi své lásky, Jasný zpráva či Jako za mlada si přišlo poslechnout přes osm tisíc lidí.

„Byl to fenomenální zážitek. Ještě den před tím byla ve Vrchlabí a okolí šílená bouřka, která odnášela vše možné a lámala stromy. V sobotu se mraky rozestoupily a na pivní slavnosti přišel ´plný dům´,“ vzpomíná pořadatel Petr Ticháček. „Jsme proto rádi, že můžeme na tento jedinečný koncert navázat. Loni se koncert kvůli covidu nemohl neuskutečnit, ale letos už to možné je a věřím, že si ho všichni užijeme,“ dodává.

V letním kině Tripsi bude areál v pátek otevřen již od 17 hodin. O dvě hodiny později spustí svoji produkci kapela Koneckonců a v 21 hodin hrábne již do strun své kytary Petr Janda a společně se svou kapelou otevřou truhlici svých největších hitů. O půl jedenácté pak hudební večer pak zakončí koncert skupiny Vzháčka.

„Od 8. června platí stejná pravidla pro restaurace i kulturní akce. Takže i vám na Krkonošské koncerty stačí ke vstupence jednoduché Čestné prohlášení, kde si sami potvrdíte, že jste testovaní například samotestem s negativním výsledkem, ne starším než 72 hodin, nebo PCR testem ne starším než 7 dní,“ vypočítává Petr Ticháček podmínky pro vstup do areálu. „Případně můžete v Čestném prohlášení uvést, že jste již očkováni alespoň první dávkou vakcíny, nebo, že jste v uplynulých 180ti dnech prodělali covid-19. Ke vstupu můžete místo Čestného prohlášení přinést i například potvrzení od zaměstnavatele. Zkrátka, návštěvník akce by měl postupovat dle aktuálních nařízení vlády k návštěvně kulturních akcí, čili pořadatelé akce nebudou návštěvníky dle tohoto nařízení kontrolovat ani nic vyžadovat,“ uzavírá.

Více informací naleznete na www.krkonosskepivnislavnosti.cz.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Facebookový profil Olympic