Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Rok čekali na potlesk diváků. Bylo příjemné si ho užít, říká akrobatka

3. 6. 2021

Rok čekali na potlesk diváků. Bylo příjemné si ho užít, řekla akrobatka 0 snímků
I když pár minut po představení v zákulisí Uffa přiznali, že při premiéře Konkurzu udělali asi „milion“ chyb, věřili, že diváci v hledišti vnímali představení jako celek a jednotlivých nedokonalostí si nevšimli. Soudit dle závěrečného potlesku, se Konkurz povedl a fyzicky značně náročnou show akrobaté Losers Cirque Company zvládli skvěle.

„Unavená? To jsem!“ usmála se Karolína Křížová, která je součástí nové party předního českého novocirkusového souboru. „Opravdu se jedná o fyzicky hodně náročné představení, a proto je taky nutné ho projíždět dost často a vycvičit si fyzičku přesně tady na ten výkon. Navíc před diváky je to vždycky náročnější, protože člověk se sebe vydá mnohem víc energie. Kolikrát mě to samotnou až překvapí,“ dodala.

Herci, umělci, akrobati… Ti všichni však mají jeden společný aspekt, který jim vrací energii, nabíjí je a posouvá dál v jejich snažení. Potlesk diváků. Zdánlivě obyčejná věc, která se však za poslední rok stala nedostatkovým zbožím. „Bylo to hrozně příjemné vystoupit po tak dlouhé době před diváky a užít si potlesk, na který jsme rok čekali,“ pronesla Karolína Křížová.

 

Ačkoliv Uffo se zaplnilo pouze z poloviny, což je při současných opatřeních maximální kapacita, a lidé museli sedět v rouškách, takže akrobaté na jevišti úplně neviděli reakci diváků, z úst 29leté akrobatky z Prahy se nesla na trutnovské publikum jen slova chvály. „Lidé reagovali fakt skvěle,“ měla radost, že se představení líbilo.

 čtěte také: Cirk-UFF začal. Losers sklidili mohutné ovace


I když na druhou stranu objektivně přiznává, že veřejnost úplně nepozná, jaké jsou pro akrobaty ty nejnáročnější prvky, a tak někdy potlesk, přestože by si to situace zasloužila, prostě nezazní. „To ale není nic špatného, když odezva od diváků není okamžitá. Vůbec to tak nevnímáme. Lidé totiž často netleskají, že třeba nechtějí rušit nebo si ten moment jen užívají,“ poznamenala Karolína Křížová.

Co nejtěžší je pro ni v Konkurzu? „To je strašně těžké říct. Často se to mění. Člověku něco jde, ale pak najednou přijde období, že mu to nejde. Anebo ty nejtěžší věci se trénují víc, takže už potom nejsou tak hrozné,“ nechala se slyšet akrobatka, která se v Trutnově nepředstaví pouze s „Lůzry“. Karolína Křížová je totiž i členkou skupiny Holektiv, která se na Cirk-UFFu představí venku před Uffem v pátek ve 21.30 hodin a v neděli vystoupí na úplný závěr festivalu v 17 hodin. Řady Losers Cirque Company rozšířila před rokem.

„Sezona se rozjíždí, takže se moc těším a doufám, že bude pořádně našlapaná. Hraní bude přibývat a omezení ubývat,“ uzavřela vzrůstem nejmenší Baby Losers, jak nové „Lůzry“ přezdívají starší členové.

 čtěte také: Trutnov na pět dnů ovládne festival Cirk-UFF


Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek