Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Fantazie ožívá na jevišti Uffa. Už v pátek vyvrcholí Dance festival

15. 7. 2021

page.Name
Právě finišuje do svého finále jedenáctý ročník multižánrového festivalu Dance festival Trutnov 2021. Festival probíhá na jevišti Uffa a v tanečních sálech a výtvarných ateliérech místní ZUŠ.

Již tradičně přináší tato jedinečná kulturní událost nejen samotných účastníkům, ale i široké veřejnosti možnost, jak se dotknout umění a posunout své schopnosti a dovednosti na mnohem vyšší úroveň.

Během devíti dnů jsou přístupné večerní open lekce pro veřejnost, kde si mohli zájemci vyzkoušet různé taneční, akrobatické, výtvarné a animační techniky. Během dne vzniká samotné představení ve spolupráci s profesionály z oblasti scénického a výtvarného umění. Čtyři desítky účastníků z různých koutů České republiky se svým autorským přispěním zapojují aktivně do tvůrčího procesu, buď jako samotní performeři na jevišti, nebo svými výtvarnými díly přispějí na závěrečnou výstavu v kavárně Uffa.

Mezi lektory se letos představila známá jména jako Jiří Grus, Paulina Skavová, Jan Erben, Kateřina Talavašková a dále profíci z taneční scény Eliška Soukupová, Veronika Smolková a Petra Slavíková.

Tento pátek vše vyvrcholí, kdy se od 17 hodin v Uffu uskuteční závěrečné představení na téma Cesta do fantazie a výstava. Vstupenky je možné zakoupit elektronicky nebo v inforecepci Uffa před představením.

(bog, tz-kta)
redakce@trutnovinky.cz
Foto a video: Facebook ZUŠ Trutnov