Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Festival extrémní muziky začal, atmosféru nepokazilo ani deštivé počasí

16. 7. 2021

Festival extrémní muziky začal, atmosféru nepokazilo ani deštivé počasí 94 snímků
Bizarní soutěže, bláznivé masky a převleky, skákání fanoušků z pódia a nejtvrdší hudební styly. To vše v jednom nabízí hudební Obscene Extreme Festival. Začal v trutnovském areálu na Bojišti dnes hodinu po poledni. Navzdory deštivému počasí dorazily tisíce lidí.

Jako první se podle tradice uskutečnily šílené soutěže. Například jízda v kontejneru nebo pití slané vody. Výjimečně se nekonal tradiční výprask na holou. Ještě než začaly hrát na pódiu první kapely, objevily se ve festivalovém areálu zajímavé postavy. Například March Simpsonová s malým Homerem v náručí. Nebo Bohuš Stejskal z filmu Kurvahošigutentag. Fanoušci se ale také oblékli do klokaního kostýmu s mládětem na břiše. Nebo do svatebních šatů. Úspěch slavila sestra v akci aneb velmi spoře oblečená jeptiška.

Extravagantních převleků a mnohdy i hrůzostrašných masek jsou na Bojišti stovky. Fanoušků jsou tisíce. „Jsem nadšený. Už jsem nevěřil, že letos něco bude,“ prohlásil organizátor festivalu Miloslav „Čurby“ Urbanec.

Jako první s hodinovým zpožděním způsobeným technickými problémy zahrála kapela Hystos. Celkem jich na Bojišti zahraje za tři dny asi padesát. Většina je z evropských zemí. Největšími hvězdami budou pokračovatelé nejchorobnější kapely z Vídně, rakouští Schirenc Plays Pungent Stench. Těšit se můžete na pecky z kultovních desek, a to hned ve dvou setech v sobotu a v neděli. 

„Očekáváme 1500 až 2000 lidí, víc jich asi nepřijede. Ani program není větší, v téhle době se nedá udělat větší festival, protože je spousta omezení s cestováním po světě,“ uvedl Čurby.

 

Pro účastníky festivalu platí aktuální protiepidemická opatření. „Každého se ptáme, jestli má u sebe covid certifikát. Lidé nám ho sami od sebe ukazují, nikdo se na nás nezlobí, když ho požadujeme,“ potvrdil pořadatel.

Kdo nemá covid certifikát, může se nechat otestovat antigenním testem ze slin vedle backstage brány. V případě negativního výsledku získá oficiální certifikát, s kterým může nejen na festival, ale i do restaurace či hotelu.

Pavel Cajthaml, Michal Bogáň
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek