Pondělí

27. května 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Konečně po dlouhé době mezi lidmi, co víc k tomu dodat

17. 7. 2021

Konečně po dlouhé době mezi lidmi, co víc k tomu dodat 0 snímků
Jízdou v kontejnerech to začalo, potom se bojovalo na prkně. Největšímu diváckému zájmu letošního Freak Festu na Obscene Extreme se však těšila závěrečná třetí disciplína v pití slané vody. Ta se skládá ze dvou částí, neboť plynule přechází ve zvracení a hodnotí se také to, kdo prostě hodí největší šavli. Jedním z těch, kteří zvedli ruku a dobrovolně se rozhodli poškádlit svůj žaludek, byl i 31letý Slovák Matúš Matušov.

Na Obscene Extreme se objevil počtvrté, ale soutěže se zúčastnil poprvé, jelikož poprvé za dobu, co sem jezdí, stihl úvodní zahajovací část festivalu. „První dva ročníky jsme jezdili jenom na sobotu, abychom si nemuseli brát dovolenou. Před dvěma roky jsme Freak nestihli o hodinu, ale tento rok jsme s manželkou cestovali už o den dříve,“ poznamenal muž s přezdívkou Pavouk.

Důvodem letošního včasnějšího příjezdu do Trutnova byl i malý synek. Cestování s ním je pro rodiče náročnější. Po Bojišti ho vozili v kočárku, ale postavili ho i na stage. „Hudba se malému líbí, asi to má v genech, protože na festivalu jsme s ním vyjeli už předloni, kdy tady manželka byla asi v sedmém měsíci,“ usmál se.

 

O festivalu na Bojišti Matúš slýchával dlouho, ale dlouho nemohl sehnat parťáka, s nímž by mohl pod Krkonoše vyrazit. Většina kamarádů totiž dávala přednost festivalu Brutal Assault v nedalekém Josefově. „Když jsem je lanařil, tak říkali, že je to tady velmi tvrdé a nevím co ještě, ale pak se mi jednou povedlo jednoho přesvědčit a další rok už jsem tady byl s manželkou. Letos jsme tu taky sami,“ dodal. S rodinkou žije v jednom z nejstarších slovenských měst Krupina v Banskobystrickém kraji. V Trutnově jsou ubytovaní v apartmánu na Promenádě.

„Je to super. Super atmosféra. Konečně po dlouhé době mezi lidmi, co víc k tomu dodat,“ měl radost, že může být po roční pauze na OEF.

A jaký zážitek si vlastně odnesl ze soutěže, kdy do sebe člověk kopne půllitr slané vody a pak lidově řečeno začne blejt „Bylo to zajímavý. Jediné, co jsem nečekal, že ta voda bude tak teplá,“ smál se slovenský fanoušek nejtvrdší muziky. Z line-upu se nejvíc těšil na Spasm, Skelethal a Necrovile.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek