Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na koncerty i do letňáku. Scéna u Uffa ožívá letní zábavou

2. 7. 2021

page.Name
Léto a Uffo? Spojení existuje! A to díky dvěma kulturním akcím, které baví veřejnost celé prázdniny. Ano, stejně jako v předchozích letech i letos se můžete v centru Trutnova těšit na pořádnou porci letních hudebních odpolední a filmových večerů. Letní kino v Caffé Uffo a Trutnovské hudební léto jsou připravené nabídnout čtyřiatřicet promítání či koncertů pod širým nebem. Zahajovacím dnem dvouměsíčního kulturního maratonu je dnešek.

Vystupování kapel na pódiu vedle Uffa má již dlouholetou tradici, nyní je na řadě šestnáctý ročník. „Když jsem před lety přišel na pozici ředitele Uffa, tak jsem vymýšlel kompletně nový program. Tuto aktivitu, která dříve probíhala i na Krakonošově náměstí, jsem však nechtěl měnit. Je prostě dobrá a lidem se líbí. A je skvělé, že ty kapely tady pořád jsou a mají kde vystupovat,“ nechal se slyšet ředitel Uffa Libor Kasík.

Na prostranství vedle kavárny se koncertuje od roku 2012. Všechny prázdninové středy a pátky, vždy od 16.30 hodin. Výjimkou budou koncert účastníků kempu Česko zpívá, kteří se představí od 17 hodin, a muzikantské okénko petříkovické skupiny Benjaming’s Clan, které vypukne v 18 hodin. Fanoušci této kapely, jejíž základnu tvoří Olin Dlouhý a jeho synové, se mohou těšit na jednu novinku. Velkému diváckému zájmu se loni těšil

Trutnovské hudební léto

koncerty začínají v 16:30

2. 7. Vende Ballini
7. 7. Kasteláni
9. 7. Česko zpívá – Zpíváme si každý den (od 17:00)
14. 7. Michal Tučný revival
16. 7. Pepa Lábus a spol.
21. 7. Mescalero
23. 7. Tlupa Tlap
28. 7. Sansaband
30. 7. Bluehearts

2. 8. Just Now
6. 8. Krakonoška
11. 8. Neodůvodnitelná lítost
13. 8. Benjaming’s Clan (od 18:00)
18. 8. Levou Rukou Band
20. 8. K-Band
25. 8. Pěna
27. 8. Marta a Rasputin


V posledních letech k obnově lokálního kulturního života pomáhají letní kina. Spoustu z nich navíc promítá zdarma, respektive přispět můžete formou dobrovolného vstupného, takže vám zůstanou i nějaké ty kačky na víno a popcorn. Uffácký letňák má před sebou čtvrtou sezonu.

Pro příznivce filmové projekce si pořadatelé přichystali mix filmů. Vedoucí trutnovského kina Vesmír Anna Jerhotová přišla s nápadem zařadit do promítání snímky, které kvůli covidovým opatřením nemohly mít premiéru v kině. Zajít k Uffu si tak můžete například na v současnosti hojně navštěvovanou komedii Matky nebo drama Šarlatán s Ivanem Trojanem. Pecka prý bude i dánské drama Chlast. A jen pár dní po oficiální premiéře se na konci srpna promítne na plátně i příběh psí pravdy, lásky a naděje – Gump – pes, který naučil lidi žít, v hlavních rolích s Bolkem Polívkou, Evou Holubovou, Ivanou Chýlkovou, Karlem Rodenem, Janou Plodkovou a Richardem Krajčem…

A samozřejmě nebudou chybět ani takzvané kultovky. „Mým velkým oblíbencem a určitě i spousty dalších lidí je Quentin Tarantino, takže jsme do programu zařadili několik tarantinovek,“ upozornil Libor Kasík na filmy jako Pulp Fiction, Kill Bill či Sin City – Město hříchu.

Letní kino v Caffé Uffo

filmy v červenci začínají ve 20:45, v srpnu ve 20:30

2. 7. Spongebob ve filmu: Houba na suchu
7. 7. Postiženi muzikou
9. 7. Havel
14. 7. Pulp Fiction: Historky z podsvětí
16. 7. Šarlatán
21. 7. Žena
23. 7. Chlast
28. 7. Kill Bill
30. 7. Pinocchio

2. 8. Pomáda
6. 8. Tichý společník
11. 8. Kill Bill 2
13. 8. Matky
18. 8. Kid
20. 8. Nightlife: Na tahu
25. 8. Sin City – Město hříchu
27. 8. Gump – pes, který naučil lidi žít


Michal Bogáň

michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek