Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Rusko, Schick, Flákanec. Pokáč bavil v kempu i svými rychlovkami

8. 7. 2021

Rusko, Schick, Flákanec. Pokáč bavil v kempu i svými rychlovkami 0 snímků
Písničkář Pokáč byl ve středu na Dolcích hlavní hvězdou letošního prvního Radiokempu Frekvence 1. Letní roadshow rádia po nejkrásnějších českých a moravských kempech navázala na loňskou jízdu, při níž v trutnovském kempu mohli lidé poprvé nahlédnout pod pokličku živého vysílání.

Vrcholem byl večerní koncert. Vystoupení populárního zpěváka si nenechalo ujít několik stovek diváků a prostor kolem stage se zaplnil víc než na nedávném Dolce festu. Kdo do kempu dorazil s předstihem, tak si mohl u společného táboráku opéct i špekáček, což byla jedna z částí doprovodného programu.

Třicetiletý písničkář vlastním jménem Jan Pokorný kromě svých hitů - tím nejžádanějším byla Kočka, zahrál také několik songů, které jsou veřejnosti známé jako Pokáčovy rychlovky. Ty už více než rok skládá právě pro Frekvenci 1, kdy vtipnými texty glosuje aktuální dění v naší společnosti.

„Jsou to písničky, které za dopoledne napíšu, odpoledne nahraju a druhý den už vůbec nevím, co to bylo,“ nechal se slyšet z pódia, odkud jich pak několik zahrál. „Jedna z nich mi přijde aktuální pořád. Je to rychlovka, která se jmenuje Jestli nás Rusko obsadí,“ usmál se. Zazpíval Patrik Schick či Flákanec.

 

Hodinový koncert zakončil přesně v osm Vymlácenými entry a než stihl sestoupit ze scény, už se vedle ní vytvořila fronta na podpisy a společné fotky. Zájem o Pokáče byl na Dolcích velký.

Další akce, která do trutnovského kempu láká davy návštěvníků, se uskuteční ve středu 21. července, kdy je připraven triatlonový závod pro širokou veřejnost.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto a video: Miloš Šálek